Gündem

'O alçağın vekilliği düşürülmeli, yargı önünde hesap vermeli'

MHP lideri Devlet Bahçeli, kadın cinayetlerine sıfır tolerans gösterilmesi gerektiğini belirterek cinsel taciz skandalıyla gündeme gelen HDP'li Tuma Çelik hakkında da sert ifadeler kullandı. Bahçeli, "O alçağın vekilliği düşürülmeli, yargı önünde hesap vermeli" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin kanayan yarası kadına şiddet ve cinayetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP lideri, "Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz. Ailenin korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dair kanunun eksiksiz ve tam uygulanması lazım" dedi.

Bahçeli, Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili, ''Muğla’nın Ula İlçesinde yaşayan ve üniversite öğrencisi olan Pınar Gültekin’den beş gün haber alınamamıştı. Maalesef cansız bedeni bir ormanlık alanda bulunmuş.Üzüntümüz çok büyük. Yüreğim sızlıyor. Pınar evladımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailesine sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Kadınlara uzanan melamet elleri, melanet emelleri tüm gücümle lanetliyorum. Pınar evladımızın katilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.'' dedi.

"YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİ"

Adı cinsel taciz skandalına karışan Tuma Çelik ile ilgili de konuşan Bahçeli, "O alçağın vekilliği düşürülmeli, yargı önünde hesap vermeli" ifadelerini kullandı.

Günün Videosu
15 Temmuz darbe girişimini yöneten isimlerden biri olan eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in firar etmeden önce Akıncı Üssü'ndeki son görüntüleri ortaya çıktı. 'Konseyin karanlık yarbayı' olarak bilinen Sökmen'in rahat tavırları dikkat çekti. Kırmızı kategoride aranan Sökmen için 4 milyon lira ödül kondu.