Spor |

Nuri Şahin, Antalyaspor tarihine geçti

Nuri Şahin yönetimindeki Fraport TAV Antalyaspor, 7'nci sırada tamamladığı Süper Lig'de kulüp tarihinde puan, gol, yenilmezlik, bir devrede en yüksek puanı toplama, sahasında yenilmezlik serisi rekoru kırdı, deplasmanda yenilmezlik serisi rekorunu egale etti.

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu'nu 7'nci sırada tamamlayan Fraport TAV Antalyaspor, Nuri Şahin yönetiminde elde ettiği başarılarla, kulüp tarihinde 5 rekor kırdı, 1 rekoru egale etti. Kırmızı beyazlılar Nuri Şahin yönetiminde en fazla puan topladığı sezonunu yaşadı. Daha önce en fazla 58 puan kazanan kırmızı beyazlılar, bu puanı 59'a yükseltti.

5 REKOR KIRDI

Sezonu rakip kaleye 54 gol atarak tamamlayan Fraport TAV Antalyaspor, 53 olan rekorunu yeniledi. Kırmızı beyazlılar yenilmezlik serisini de 13 maçtan 16 maça yükselterek, yeni bir rekora imza attı. Bir devrede en fazla puan kazandığı sezonu yaşayan kırmızı beyazlılar, 33 puan olan rekoru, ikinci devrede topladığı 37 puanla yeniledi. Kulüp tarihinde daha önce 9 maç olan sahasındaki yenilmezlik rekorunu 14 maça yükselten kırmızı beyazlılar, 8 maçlık deplasman yenilmezliği rekorunu da egale etti.