Spor |

Novak Djokovic, Avustralya Açık'a tıbbi muafiyet kararıyla katılacağını duyurdu

Avustralya Açık'ta 3'ü son 3 yılda olmak üzere 9 şampiyonluğu bulunan Novak Djokovic, sezonun ilk grand slam turnuvasına tıbbi muafiyet kararıyla katılacağını duyurdu. Koronavirüs aşısı yaptırmadığı ve aşı karşıtı olduğu spekülasyonları yapılan Sırp yıldız için Avustralya'da aşı protokolleri esnetildi!

Koronavirüs aşısı olup olmadığını açıklamayan tek erkeklerin dünya 1 numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic, sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'a tıbbi muafiyet kararıyla katılacağını duyurdu.

Son 3 yıl üst üste olmak üzere 9 şampiyonluk yaşadığı Avustralya Açık'a katılacağını Instagram'dan yaptığı paylaşımla duyuran Djokovic, "Yeni sezon öncesi sevdiklerimle güzel zaman geçirdim ve bugün tıbbi muafiyet alarak Avustralya'ya doğru yola koyuldum. 2022 için hazırım." ifadelerini kullandı.

Paylaşımında havalimanında çekilmiş bir fotoğrafına da yer veren Djokovic, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde tenis atmosferini yaşamaya hazırım. Destekleriniz için teşekkürler." yorumunu yaptı.

AŞI KARŞITLIĞIYLA BİLİNİYOR 

Diğer yandan Avustralya Açık Tenis Turnuvası Direktörü Craig Tiley, Djokovic'in organizasyona katılacağını ve Melbourne'e gitmek üzere yola çıktığını doğruladı.

Oyuncuların 17-30 Ocak'ta düzenlenecek turnuvaya katılabilmesi için Kovid-19 aşısı zorunluluğu getirilmişti. Aşı olmayı reddeden tenisçilerden ise bağımsız uzmanlardan oluşan kuruldan tıbbi muafiyet alınması talep edilmişti.

 

NADAL ÇİFTLERDE TER ATTI

Avustralya Açık'ta 6 numaralı seri başı olan Rafael Nadal, hazırlıklarını sürdürüyor.

Tek erkeklerde eksi dünya 1 numarası İspanyol tenisçi Rafael Nadal ve hemşerisi Jaume Munar, Melbourne Summer Set turnuvasının çiftler kategorisinde karşılaştıkları Arjantinli tenisçiler Sebastian Baez -Tomas Martin Etcheverry çiftini 2-1 yendi.