Spor

Nihat Özdemir: Kuzu kuzu gelecekler! Salgını bahane eden İngilizlere cevap

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den İngilizlere cevap! İngiliz basını, İngiliz politikacılar ve sağlık sorumlularının UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nin İstanbul'da oynanmasına karşı çıkmasının ardından Nihat Özdemir'den sert cevap.

Nihat Özdemir'den Şampiyonlar Ligi açıklaması! Finali kendi ülkelerinde oynatmak isteyen İngilizlere sert çıktı.

Türkiye'de salgını öne sürerek "Finali Londra'daki Wembley Stadı'na alın" baskısı yapan İngilizlere, TFF Başkanı Nihat Özdemir'den cevap geldi. TFF Başkanı, Akşam Gazetesi'nin haberine göre; bu konuda baskı yapan İngilizlere karşı "Kuzu kuzu gelip oynayacaklar. Her şeyimizle finale hazırız. Bütün tedbirler alınmış. UEFA ile görüşmelerimiz devam ediyor. Hiçbir şekilde başka yere alınması söz konusu olamaz. Bu maç inşallah 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanacak. Sağlık, güvenlik, ulaşım her türlü tedbirler alınmış, planlanmış durumda. İki tane İngiliz takımının tarihi bir finali olacak. Manchester City aynı zamanda İngiltere'nin şampiyonu, Chelsea de önemli bir takım. Real Madrid gibi bir dünya devini yenerek finale kaldılar. Sportif anlamda çok güzel bir maç izlettirecekler. Seyircili maç olacağı için. Dünya uzun süredir böyle bir tabloyu özlemişti. Stadımız çok güzel. Zemini olsun, giriş çıkış, bütün şartlar tamamen sağlık kurullarına uygun şekilde planlanmış durumda. Her türlü tedbiri aldık." ifadelerini kullandı.

UEFA'DAN DA DEVAM KARARI

Şampiyonlar Ligi Finali ile ilgili İngiliz basınından the Guardian'a konuşan UEFA yetkilisi "UEFA Şampiyonlar Ligi finali 29 Mayıs'ta İstanbul'da sınırlı sayıda seyirci ile gerçekleşecek ve 17 Mayıs'a kadar yürürlükte olan geçici kilitlemenin maça herhangi bir etkisi olmayacağına dair Türkiye'den teminat aldık. UEFA, maçı güvenli bir şekilde oynatmak için Türkiye Futbol Federasyonu, yerel ve ulusal otoritelerle yakın çalışmaya devam ediyor. Planlarda değişiklik yok" açıklamalarında bulundu.