Popüler Haberler

Nihat Genç Ankara tren kazası için ne dedi? Ankara YHT kazası Çarpışma dizisi ilişkisi nedir? Nihat Genç kimdir?

Nihat Genç'in Ankara tren kazası ile ilgili iddiası gündeme oturdu. Genç, YHT kazasının "FETÖ saldırısı" olduğunu savundu. Nihat Genç, çarpışma dizisi ile ilgili çeşitli örnekler verdi. Peki Nihat Genç'in Ankara tren kazası iddiası nedir? Ankara tren kazası suikast mıydı? Nihat Genç kimdir? Detaylar haberimizde...

Nihat Genç'in Ankara tren kazası iddiası nedir? Bugün sabah saatlerinde Ankara'da tren kazası meydana geldi. Nihat Genç ise bu kaza ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Aynı zamanda Genç, kazayı Show TV ekranlarında yayınlanan Çarpışma dizisi ile ilişkilendirdi. Nihat Genç'in Ankara tren kazası iddiası nedir? Merak edilen detaylar haberimizde...

Ankara'da sabah saatlerinde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT), Marşandiz istasyonuna girişi esnasında raylarda bulunan kılavuz tren ile çarpıştı.

Yüksek Hızlı Tren ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 3'ü makinist 9 kişi hayatını kaybetti.

Bakanlık yetkilileri tarafından kazaya ilişkin kriz masası oluşturulurken, olayın sebebinin ortaya çıkartılması için Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulunca 3 kişilik heyet olay yerine gönderildi.

Öte yandan kazayla ilgili 3 TCDD çalışanı gözaltına alındı.

- KAZA MI, YOKSA...

Kazayla ilgili en dikkat çekici açıklamalar ise ünlü gazeteci-yazar Nihat Genç'ten geldi. Genç, YHT kazasının, "kaza" olmadığını belirttiği mesajlar paylaşarak, olayın arkasında FETÖ olduğunu ima etti.

Daha önce "Çarpışma" dizisinde bazı FETÖ simgeleri kullanıldığına dair yazılar kaleme alan Genç, YHT kazası ile Çarpışma dizisi arasında da bağ kurdu.

İşte Nihat Genç'in çok konuşulacak o paylaşımları;

"Bir. Nihat Genç kafayı nasıl yedi, şöyle, Çarpışma dizisinde şifre olarak 03.01.2008 tarihi verildiğini yazmıştım, ancak, ikinci bölümde bu şifreyi şöyle düzelttiler, 03.02.2018.

İki. Çarpışma dizisinin ikinci bölümünde 03.01.2008 tarihini kolye üzerinde düzeltmekle kalmadılar, ekrana görüntü olarak, 03.02.208 yazısı üç dört defa geldi, hani flaş flaş der gibi ve diziye ekleme yapılarak yani çekim bittikten sonra ilave edilmiş gibi.

Üç. Biz de bu şifrenin neden düzeltildiğini anlayamadığımızı belirtmiştik, ve düzeltmenin acilen ekranda flaş flaş neden verildiğine şaşırdığımızı söylemiş, bunlar acayip bir şeyler çeviriyor, ama hayırlısı, demiştik.

Dört. Bir bilirkişi olarak söylüyorum, senaryoya bağlı bir dizide önceden gösterilmiş rakamın sonraki bölümde değiştirilmesi dizinin kurgusuyla değil canlı sosyal hayatla alakası yani dışarıya şifre verdikleri kesindir.

Beş. Çarpışma dizisinde 03.02.2008 rakamlarına (on) sayı ile 10 ilave edin, 13.12.2018'i bulacaksınız, yani, olacak iş mi kamera radar var kırk tane teknisyen var yolun ortasında üç kamyon büyüklüğünde kılavuz tren duruyor ve kimse oralı olmuyor.

Altı. Derken bugünkü feci tren kazası meydana geliyor, bunun bir kaza değil bir suikast olduğundan hiç bir mühendisin şüphesi yok, kesinkes suikast ve umdukları bekledikleri ölü sayısı 100 aşkın olacaktı.

Bu twitleri fazla okumayın, bize lazımsınız, Fetö'nün rakamları ve şifreleri sizleri de delirtmesin.

Bu şifre yorumlarından da rahatsız olmayın şifreli konuşanlara şifreyle cevap vereceksiniz"

 NİHAT GENÇ KİMDİR ?
Nihat Genç, 1956 yılında Trabzon'da doğdu. 20 yaşında Ankara'ya yerleşti. Çocukluk ve gençlik yılları Trabzon'da geçen Genç, ilkokulu İskender Paşa İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Trabzon Ticaret Lisesi'nde okudu. İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi ile Ankara Bankacılık Okulu'na kayıt yaptırdı ancak siyasi olaylar nedeniyle bu okullardan ayrıldı. Ardından Sağlık İdaresi Yüksek Okulu'ndan 1983 yılında mezun oldu. Okul bitimi Sağlık Bakanlığı/Ankara Rehabilitasyon Merkezi'nde, ardından ise Kültür Bakanlığı'nda toplam dokuz yıl memuriyet yaptı.

Gençlik yıllarında gazete ve dergilerde teknik eleman olarak çalıştı. Gençlik yıllarından bugüne, siyasi dergiler, edebi dergiler ve son olarak Leman (eski Limon) dergisinde yazmayı sürdürdü. Kısa bir süre Akşam gazetesinde yazdı. Skyturk isimli televizyon kanalında Serdar Akinan ile "Ne Var Ne Yok" adında bir program yaptı. Bu program 2008 yazında sona erdi. Ardından Avrasya TV'de Lale Şıvgın ile halen devam eden "Veryansın" programına başladı. Bu program 2011'de son buldu.

KİTAPLARI

Dün Korkusu (1989)
Bu Çağın Soylusu (1991)
Ofli Hoca / Şeriatta Ayıp Yoktur
Kompile Hikayeler
Dar Alanda Tufan (1993)
Soğuk Sabun (1994)
Köpekleşmenin Tarihi (1998)
Modern Çağın Canileri (2000)
Memleket Hikayeleri
Arkası Karanlık Ağaçlar (2001)
İhtiyar Kemancı (2002)
Amerikan Köpekleri (2004)
Edebiyat Dersleri (2004)
Nöbetçi Yazılar (2004)
Hattı Müdaafa (2005)
Karanlığa Okunan Ezanlar (2006)
Aşk Coğrafyasında Konuşmalar (2007)
Kavga Günleri (2007)
Veryansın (2008)
Bir Millet Uyanıyor 17: "Kavga Günleri" (2009)
Sordum Kara Çiçeğe (2009)
Yurttaşların Cinlerle Bitmeyen Savaşı (2011)
İşgal Günleri (2011)
Bizi Kandırası Umman Bulunmaz (2012)
Direniş Günleri (2013)

ÖYKÜLERİNDEN ÖRNEKLER

Narlıbahçe Sokağı (Modern Çağın Canileri)
Şeriatta Ayıp Yoktur (Ofli Hoca)
Bu İşin Tövbesi Var midur? (Ofli Hoca)
İhtişam ve Sefalet (Köpekleşmenin Tarihi)
Türkan (Arkası Karanlık Ağaçlar)
Hero Marka Mızıka (Kompile Hikayeler)
İhtiyar Kemancı (İhtiyar Kemancı)
Türkmen Kızı (Edebiyat Dersleri)
Sığ (Arkası Karanlık Ağaçlar)
Kalk Ali (Nöbetçi Yazılar)
Kalkmış (İhtiyar Kemancı)

TELEVİZYON PROGRAMLARI

Nihat Genç ile Ne Var Ne Yok? (Sky Türk, 2003-2008)
Nihat Genç ile Veryansın (Avrasya TV, 2008-2011)
Nihat Genç Ko-nu-şu-yor! (Halk TV, 2012-...)
Nihat Genç İle Ver-yansın (Ulusal Kanal, 2013-...)