Yaşam |

Nevşin Mengü'den olay "Pipi" paylaşımı!

Ünlü sunucu Nevşin Mengü, Şengül Hablemitoğlu'nun bir paylaşımına gelen yoruma öyle bir cümle ile tepki verdi ki sosyal medya tam anlamı ile sallandı.

Necib Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu sosyal medya hesabından, “Günaydın mutlu hafta sonlarıııııı yine ülkemde mükemmel bir güne uyandım, şöyle bir soru sordum kendime; kadın değil miyim la ben? Hayır çünkü acayip iyi araba kullanırım, park edemeyeceğim yer yoktur. Gözüm cetvel gibidir, hacim de hesaplarım gözümle hem de sevgiler” paylaşımını yaptı.

Şengül Hablemitoğlu’nun yaptığı bu paylaşıma “Elvan Albayrak” ismindeki bir takipçisi, “Nedir bu kadınlardaki ‘ben herşeyi beceririm evelallah, erkekten farkım yok’ kompleksi?.. @SinanCanan hocamızın kadın-erkek yaradılış farklarıyla ilgili ne anlattığını derinine anlamadan kavramadan, bilim ve fıtratı algılayamayan klasik ezik kadın psikolojisi yine dellendi!” ifadeleriyle bir yanıt verdi.

Hablemitoğlu takipçisinin bu paylaşımına “Ezik mi? terbiyesiz ve hadsiz olmak da fıtrattan tabii yapacak bir şey yok. Hele hele toplumsal olguları, bilimi risalelerden ve #fetö sempatizanlarından kavramaya çalışınca çok normal… Öperim Elvanım seni…” diyerek karşılık verdi.

Hablemitoğlu'na başka bir takipçisinden ise “Gelmiş geçmiş Dünya da bir tane kadın mucit gösterin siz haklısınız diyeyim Şengül hanım” yanıtı geldi.

“ADAM BİLİM PİPİYLE YAPILIR SANIYOR HERHALDE”

Hablemitoğlu’nun takipçisinin yaptığı yoruma ise Nevşin Mengü’den olay yaratan yanıt geldi. Mengü “Adam bilim pipiyle yapılır sanıyor herhalde” diye yazdı.

İşte Mengü’nün olay yaratan o paylaşım: