Magazin

Netflix'in en çok izlenen filmi açıklandı: Red Notice (Kırmızı Bülten)

Çevrimiçi dizi ve film izleme plaformu Netflix'in en çok izlenen filmi belli oldu. Rawson Marshall Thurber tarafından yazılan ve yönetilen, Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot'un başrollerini paylaştığı aksiyon/komedi türündeki Red Notice (Kırmızı Bülten) Netflix'in en çok izlenen filmi oldu. Film, 94 ülkede platformdaki en iyi 10 film arasında yer alıyor.

Dünya çapında Netflix'te en çok izlenen film açıklandı. Dwayn Johnson'ın en son filmi "Red Notice" (Kırmızı Bülten), Bird Box'ın izlenme sayılarını geçerek, Netflix tarihinin en çok izlenen filmi oldu. Şu anda, dünyadaki tüm Netflix abonelerinin yüzde 50'si filmi görüntüledi.

Oyuncu ve yapımcı Dwayne "The Rock" Johnson, geçtiğimiz günlerde Red Notice'in Netflix'te yayınlanmış en çok izlenen film olarak Bird Box'ı geçtiğini söyledi. Bird Box, 2018 yılında Netflix'te ilk dört haftasında toplam 282 milyon saat görüntülenmişti. Red Notice ise çok daha kısa bir sürede bu sınırı aştı.

Netflix'in en çok izlenen filmi belli oldu: Red Notice (Kırmızı Bülten)


Netflix'e göre Red Notice, yayınlanması sonrası ilk 18 gününde 328,8 milyon saat izlenmeye ulaştı. Durumu Twitter hesabından daha da büyük bir rakamla paylaşan Johnson, filmin toplam 392 milyon saat izlendiğini söyledi.

94 ÜLKEDE EN İYİ 10 FİLM ARASINDA

Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot'un başrollerini paylaştığı film, Johnson'ın yapım şirketi olan Seven Bucks Productions tarafından yapıldı ve bu ayın başlarında platformda yayınlandı. Netflix'e göre hala 94 ülkede platformdaki en iyi 10 film arasında yer alıyor.

Netflix'in en çok izlenen filmi belli oldu: Red Notice (Kırmızı Bülten)

"Red Notice", en çok aranan suçluyu (Gahot) yakalamak için dünyanın en büyük sanat hırsızı (Reynols) ile cesur bir soygunda ortak olması gereken bir FBI profil uzmanının (Johnson) hikayesini anlatıyor.