Medya |

'Ödülünü FETÖ imamına ithaf eden gazeteci'

Türkiye günlerdir Fatih Portakal'ın FOX TV'deki görevinden ayrılışını konuşurken, SuperHaber programcısı Nedim Şener'den çarpıcı bir mesaj geldi. Portakal'ın geçmiş yıllarda katıldığı bir ödül törendeki konuşmasını paylaşan Şener, "FETÖ imamı olan Haber Müdürü Ercan Gün’e kol kanat geren hatta aldığı ödülü ona ithaf eden bir ‘gazeteci’ olduğunu kimse hatırlamayacak" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, görevinden ayrılmış yerine Selçuk Tepeli getirilmişti.

Herkes istifanın ardından farklı bir şey söylerken, SuperHaber programcısı Nedim Şener, çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı.

FETÖ İMAMINA ÖDÜL İTHAF ETTİ

Portakal'ın 2016 yılında katıldığı Altın Kelebek gecesindeki ödül konuşmasını Twitter hesabından paylaşan Şener, o ödülün bir FETÖ imamına ithaf edildiğini hatırlattı.

Hrant Dink cinayetinin çözülmesi için en çok çalışan gazeteci olan Şener, "Nasıl olsa; gazeteci Hrant Dink cinayetini örten çifte bylockçu FETÖ imamı olan Haber Müdürü Ercan Gün’e kol kanat geren hatta aldığı ödülü ona ithaf eden bir ‘gazeteci’ olduğunu kimse hatırlamayacak" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan 122 sayfalık üçüncü iddianamede, Ercan Gün'ün Hrant Dink cinayetinin medya ayağında yer aldığı ifade edilmişti.

Ercan Gün, Dink'i katleden Ogün Samast'a zorla ve ısrarla Türk bayrağı tutuşturularak çekilen kurgu görüntüleri FOX TV üzerinden yayınlamış ve Dink cinayetinin askere yıkılmasına zemin hazırlamıştı.

 

Sitene Ekle