Gündem |

Nedim Şener: Kılıçdaroğlu bunu kendi saygınlığına yapıyor

Gazeteci Nedim Şener, katıldığı canlı yayında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM kürsüsündeki skandal hareketini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu'nun üslubunun son dönemde değiştiğini söyleyen Şener, "Üslubunuz da bir süre sonra diliniz olur ve bu gitgide katmerlenir. Bir kere bunu kendi saygınlığına yapıyor." dedi.

Gazeteci Nedim Şener geçtiğimiz akşam TVNET ekranlarında yayınlanan Net Bakış programına katıldı. Şener, burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı skandal harekete ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

"BUNUN SİYASETEN BİR GETİRİ SAĞLADIĞINI DÜŞÜNÜYOR"

Kılıçdaroğlu'nun üslubunda bir değişim olduğunu belirten Şener, "Bunun ona bir getirisi sağladığını düşünüyor. Yani bunun siyaseten bir getiri sağladığını düşünüyor. Çünkü bu sarkastik dil ya da bu alaycılık karşıdakini küçümseme sosyal medya üzerinden bir nesilde yeni nesilde inanılmaz yer bulmuş durumda. Yani bunu linçlere de konu oluyor alet ediliyor. Dolayısıyla buradan bir yürümek istiyor o belli." dedi.

"CHP SEÇMENİ BU HAREKETİ MİTİNGLERDE YAPACAK"

Bu hareketi ileride seçmenlerin mitinglerde yapacağını dile getiren Şener, "Çünkü bu tür bir öğeyi yeni kuşaklar çok hızlı üretip çok hızlı tüketiyorlar sonra siyasetçi onlardaki heyecanı artırmak için biraz daha yükseltmek zorunda kalıyor." diye konuştu.

O hareketin Meclis'e mi yoksa hükümete karşı mı yapıldığının CHP tarafından izah edilmesi gerektiğini ifade eden Şener, "Çünkü siyasetteki dili bu oldu dili bu olanın üslubu da bu olur. Üslubunuz da bir süre sonra diliniz olur ve bu gitgide katmerlenir. Ve oraya doğru gidiyorlar zaten. Valla bir kere bunu kendi saygınlığına yapıyor." değerlendirmesinde bulundu.