Gündem |

Nazlı Ilıcak'ın batarya oyunu... Polisten böyle kaçıyor

FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturmada hakkında yakalama kararı çıkarılan Nazlı Ilıcak'ın telefonu Bodrum'dan sinyal veriyordu fakat sonradan polise yakalanmamak için telefonunun bataryasını çıkarınca sinyal kesildi.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan fakat ortadan kaybolan Nazlı Ilıcak'ın cep telefonu sabah saatlerinde Bodrum'dan sinyal veriyordu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar ve savcı Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturmada, Nazlı Ilıcak'ı İstanbul'daki evinde bulamayan polis, Bodrum'a gitti ve Bodrum'daki villasında arama yaptı.

Fakat Ilıcak'ın burada da bulunmadı. Üç ayrı adreste daha baskın yapıldı fakat Nazlı Ilıcak bu adreslerde de bulunamadı.

Sabah saatlerinde Bodrum'dan sinyal veren Nazlı Ilıcak'ın telefonu bir süre sonra sinyali kesti. Bu da Ilıcak'ın cep telefonunun bataryasını çıkardığı anlamına geldi. Nazlı Ilıcak, İstanbul ve Bodrum polisi tarafından her yerde aranıyor.

Ali Fuat Yılmazer aracılığı ile Fethullah Gülen'in talimatlarını uyguladığı kaydedilen Nazlı Ilıcak ile birlikte 41 gazeteci hakkında daha gözaltı kararı verilmişti. İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen operasyonda 14 gazeteci gözaltına lındı. Paralel yapıya mensup olarak bilinen çok sayıda gazeteciyse firarda.