NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den flaş sözler: Rusya ile aramızda derin görüş ayrılıkları var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den Rusya konusunda sert sözler geldi. İttifakla Rusya arasında derin görüş farkları olduğunu belirten Stoltenberg, bu farkların aşılmasının kolay olmayacağını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya-NATO Konseyi toplantısı kapsamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu, ittifak ve Rusya arasında ciddi görüş farklılıkların olduğunu ve bu farkların aşılmasının kolay olmayacağını söyledi.

Stoltenberg ayrıca Rusya ve NATO’nun Avrupa'daki füzelere yönelik karşılıklı ve kontrol edilebilir kısıtlamalar üzerinde anlaşmak için bir dizi toplantı düzenlemeyi kabul ettiklerini kaydetti.

NATO müttefiklerinin Rusya ile gerçekleştiği görüşme sırasında ülkelerin kendi kaderlerini belirleme hakkı olduğunu kabul etiklerine dikkat çeken Stoltenberg, “Müttefiklerimiz, her ülkenin kendi kaderini belirleme hakkını teyit etti” diye konuştu.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den flaş sözler: Rusya ile aramızda derin görüş ayrılıkları var ile ilgili etiketler NATO Rusya jens stoltenberg