Popüler Haberler |

Nakdi ücret desteği Eylül'de mi yatacak? Pandemi ücretsiz izin maaşı ne zaman yatacak?

Nakdi ücret desteği Eylül'de mi yatacak? Ücretsiz izin maaşı, pandemi nedeni ile ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara nakdi destek olarak ödeniyor. Temmuz ayına ilişkin ücretsiz izin maaşı Ağustos ayının başında ödendi. Ödeneğin Ağustos ayı için de uzatıldığı geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. İşte detaylar...

Nakdi ücret desteği Eylül'de mi yatacak? Pandemi ücretsiz izin maaşı ile ilgili gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Temmuz ayı nakdi ücret desteği Ağustos ayının başında ödendi. Nakdi ücret desteği alan çalışanlar ödeneğin bu ay uzatılıp uzatılmadığını sorguluyor. Detaylar haberimizde...


PANDEMİ ÜCRETSİZ İZİN MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?


Ağustos ayına ait ücretsiz izin maaşlarının Eylül ayının başında yatırılması bekleniyor. Bakanlık tarafından tarihlerin açıklanması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ UZATILDI MI?


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kararı sosyal medya hesabı üzerinden de paylaştı. Bakan Selçuk, "Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanımız ile çalışan ve işverenlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Fesih Kısıtı, Nakdi Ücret Desteği ve mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği'ni 1 ay süreyle uzatıyoruz." ifadelerini kullandı. Buna göre Ağustos ayı için ücretsiz izin maaşı ödemeleri Eylül ayında yapılacak.