Gündem

Nagehan Alçı tartışmalı anket üzerinden Erdoğan'ı hedefe koydu

Son dönemde yazıları ve televizyon programlarındaki yorumlarıyla sürekli Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında negatif algı oluşturma çabaları dikkat çeken Habertürk yazarı Nagehan Alçı, yine benzer bir yaklaşımda bulundu. Alçı, bu kez de MetroPOLL araştırmanın son anketi üzerinden bu algı çabasını sürdürdü.

Yaptığı yorumlarla ve köşe yazılarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletle kurduğu bağı zayıflatmaya çalıştığı gözlenen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, negatif algı oluşturma çabalarını sürdürüyor.

Alçı, son yazısında hiç kimsenin artık ciddiye almadığı Özer Sancar'ın şirketi MetroPOLL'ün anketi üzerinden benzer bir algı işine imza attı.

MetroPOLL'ü 'Dikkatle takip ettiğim bir anket şirketi' olarak tanımlayan Alçı, "Aralık 2019’da ‘Erdoğan’a kesinlikle oy vermem’ diyenlerin oranı yüzde 35.3 iken şimdi bu rakam yüzde 46.5’a çıkmış" dedi.

METROPOLL'Ü ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

MetroPOLL'ün raporlarını 'objektif ve tarafsız' bulduğunu ifade eden Alçı, "Türkiye’de siyasi kutuplaşma giderek yapısal olarak derinleşiyor" diye yazdı.

ALÇI'NIN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ