Gündem |

Nagehan Alçı: Aşı listesinin en başına yazdırın

Geçtiğimiz günlerde öğretmenleri hedef alarak 'Rahata alıştılar' ifadelerini kullanan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, gelen tepkiler üzerine 'Benim için öğretmenlerimiz çok kıymetlidir' demişti. Alçı, bu kez de öğretmenlerin aşı listesinde üst sıralarda yer almamasına tepki gösterdi. Alçı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrı yaparak, 'Masaya yumruğunuzu vurun, öğretmenleri aşı listesinin en başına yazdırın' dedi.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verildi. Söz konusu kararı sık sık eleştiren Habertürk yazarı Nagehan Alçı, geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin rahata alıştıklarını belirten bir köşe yazısı kaleme aldı.

Çocukların yaklaşık bir senedir okula gidemediğini ve bu nedenle okula gitme alışkanlıklarını kaybetmek üzere olduğunu belirten Alçı, ''Okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz'' ifadelerini kullandı.

''ÖĞRETMENLER DE ÖĞRENCİLER DE RAHATA ALIŞTI''

''Çocukları okul yerine markete götürmek içinizi acıtmıyor mu?'' diye soran Habertürk yazarı, öğretmenleri de eleştirerek, ''Öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki… Hakikaten isyan ediyorum!'' dedi.

Bu açıklama sonrası öğretmenlerden büyük tepki çeken Alçı, sözlerinin tepki çekeceğini beklediğini fakat bu kadarını öngöremediğini açıkladı.

Bir sonraki yazısında büyükleri arasında da öğretmenler olduğunu vurgulayan Alçı, ''Benim için öğretmenlerimiz çok kıymetlidir'' dedi.

''ÖĞRETMENLERİ AŞI LİSTESİNİN EN BAŞINA YAZDIRIN''

Bu tartışmalar gündemi bir hayli meşgul etmişken, Alçı'dan bugünkü köşe yazısında da dikkat çeken bir çıkış geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan aşıda önelik listesinde öğretmenlerin nedne ikinci grup yedinci sırada olduğunu sorgulayan Alçı, Bakan Selçuk'a çağrıda bulundu.

Habertürk yazarı, ''Masaya yumruğunuzu vurun, öğretmenleri aşı listesinin en başına yazdırın'' ifadelerini kullandı.

Bu mantıkla okulların baharda da açılamayacağını belirten Alçı, ''Eğitimi önemseyen bir ülke isek öğretmenleri en yukarı almamız şart. Bakan Selçuk'a yalvarıyorum.'' dedi.

Alçı, ''Dikkatimi çeken başka bir grup ise öğretmenlerin dört basamak üzerinde yer alan ‘Kritik görevdeki kişiler’. Kimler kast ediliyor burada? Sordum, devlet yetkilileri cevabına ulaştım. Peki hangi devlet yetkilileri? İstihbarat alanında görev yapanlar mı? Kaç kişilik bir grup? Bu kadar muğlak bir ifade ile herkesi oraya koyabilirsiniz. Öğretmenler tüm bu gruplardan sonra aşılanacak kadar ertelenebilir bir grup olarak mı görülüyor?'' diye sordu.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...