Spor

Mustafa Denizli'nin 15 Temmuz anıları... "Halka rağmen hiçbir darbe başarılı olamaz"

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli , 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı. Tecrübeli çalıştırıcı, "Türkiye'nin beklemediği bir anda böyle alçakça bir darbe girişimiydi. Ben diğer darbeleri de görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde halka rağmen hiçbir darbe başarılı olamaz. 15 Temmuz'da da halkımız demokrasisine sahip çıktı" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Altay efsanesi Mustafa Denizli, İzmir'in Siyah-Beyazlı kulübünü Süper Lig'e taşıdıktan sonra kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor. "Büyük Altay"da genel kurul gerçekleşti ve Denizli ile devam kararı çıktı. İmza atması an meselesi olan tecrübeli teknik direktör, Altay'dan aldığı ücreti Mehmetçik Vakfı ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’na bağışladığını söyledi.

Sabah gazetesine röportaj veren Mustafa Denizli, 15 Temmuz'la ilgili de dikkat çekici ifadeler kullandı.

"Mehmetçik Vakfı ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'na bağışta bulundum. Ben bu ülkede doğdum ve paramı bu ülkeden kazandım. Tabii ki ülkemizi en zorlu koşullarda canı pahasına koruyan askerlerimize ve gazi-şehit ailelerine elimden gelen desteği veririm. Biz onlara çok şey borçluyuz."

"Futbolculuk yıllarımdan beri böyle vakıflara bağışlarda bulunurum. Çok öğrenci de okuttum. Hatta okuttuğum çocukların birçoğu bugün mimar, doktor ve bürokrat oldu. Onların hayatına bir nebze de olsa dokunabilirsem ne mutlu bana."

TRT BİNASININ BASILMASINI BALKONUMDAN İZLEDİM

"15 Temmuz'da evimin balkonundaydım. Evimin bir tarafı Ulus TRT'yi görüyor, bir tarafı da köprüyü. O gece TRT binasının basılmasını canlı canlı evimin balkonumdan izledim. TRT'nin üstüne helikopter geldi ve merdiven sarkıtarak indiler binaya. O sırada kulakları patlatırcasına bir uçak sesi duydum. Uçak 15 Temmuz köprüsünün üzerinden denize doğru indi ve sonra da 90 derecelik açıyla havalandı. O kadar ürkütücü bir sahneydi ki hâlâ gözümün önünden gitmiyor. Türkiye'nin beklemediği bir anda böyle alçakça bir darbe girişimiydi. Ben diğer darbeleri de görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde halka rağmen hiçbir darbe başarılı olamaz. 15 Temmuz'da da halkımız demokrasisine sahip çıktı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

ERDOĞAN FUTBOLA ÇAĞ ATLATTI

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altay'ın Süper Lig'e çıkmasından dolayı arayıp tebrik etti. Kendisiyle konuştuk. Beni her başarımdan sonra arar ve tebrik eder. Cumhurbaşkanımız sadece beni değil, başarılı olan takımların yöneticilerini ve teknik adamlarını da arar. Belediye başkanlığı döneminde ben milli takımın başındaydım. O zamandan beri kendisiyle çok güzel bir iletişimimiz var. Cumhurbaşkanımızı uzun zamandır tanırım, çok vefalı bir insan. Eski futbolcu olduğu için futbolu da yakından takip ediyor. Futbola büyük yatırımlar yaptı. Ben futbolcuyken toprak zeminde oynamaktan her yerim simsiyah olurdu. Şimdi bakıyorum, o yıllarla bugünkü koşullar arasında çok büyük fark var, adeta çağ atladık."

NE ZAMAN İMZA ATACAK? 

"Büyük ihtimalle Altay'da kalıyorum. Son maçı 26 Mayıs'ta yaptık, 27 Mayıs'tan itibaren takımın eksikleri üzerine çalışmalara başladım. Başkanla ve yöneticilerimizle de paylaştım ihtiyaçlarımızı. Transferle ilgili işler düşündüğümüz gibi gitmedi. Şimdi onlarla uğraşıyoruz. 20 gündür İzmir'deyim. Bu hafta birkaç tane transfer gerçekleştireceğiz, başkan ve ekibinin bu transferleri yapacağına inanıyorum. Sonra da imza atacağım. Takımla şimdi yardımcılarım ilgileniyor. Programı ben yapıyorum, onlar uyguluyor. Tek çabam Altay'ın bir daha başarısızlık yaşamaması. Ne kendimin ne de camiamın hayal kırıklığı yaşamasını istemiyorum."

ALTAY'DAN AÇIKLAMA...

Altay'da Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin göreve devam edeceği resmen açıklandı. Altay'ı 18 yıl sonra Süper Lig'e çıkaran tecrübeli teknik adamın görevine bugün başlayacağı, hafta içinde de törenle resmi sözleşme imzalayacağı bildirildi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Play-Off finali sonrasında teknik direktörümüz Sn. Mustafa Denizli ile başlayan görüşmelerimiz Süper Lig'de izleyeceğimiz yolun belirlenmesi için kesintisiz olarak bugüne kadar sürmüştür. Süper Lig hedefimize ulaşmamızda büyük pay sahibi olan Sn. Mustafa Denizli hocamız resmi sözleşmesini bu hafta içi düzenlenecek törenle imzalayacak, profesyonel futbol takımımız ise çalışmalarını bugünden itibaren hocamızın nezaretinde sürdürecektir" ifadelerine yer verildi.

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN