Spor

Mustafa Denizli: İzmir de şampiyon çıkarabilir, Türkiye’de her şey olur

Mustafa Denizli: "İzmir de şampiyon çıkartabilir. Şampiyon olmak için şartların oluşması gerekiyor. Biz transfer bütçesi en düşük kulübüz. Aylarca izledik ve bir kadro oluşturduk. Daha iyisi bu yıl için mümkün değildi. İyi bir takım olabiliyorsanız Türkiye’de her şey olur. Ben o şampiyonlukları defalarca yaşadım. O yolun zorlu bir yol olduğunu biliyorum. Bazı şeyler zaman içinde değişebilir."

Altay Teknik Direktörü ve kulüp efsanesi Mustafa Denizli, 2-1'lik Beşiktaş zaferinin ardından ligde kalmayı değil, ligi üst sıralarda bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. İzmir'in Siyah-Beyazlı ekibi, 7. haftanın açılış maçında son şampiyonu devirerek galibiyet serisini 3 maça çıkardı ve maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu.

Maçın basın toplantısında konuşan Denizli, şunları söyledi:

"Bizde de süreklilik arz eden 4 arkadaşımız yoktu. Temposu yüksek bir maç oldu. Geriye düştükten sonra dönüş yapabilmek bizim için çok önemli bir faktör. Bu, ilerisi için bizi ümitlendiriyor. Aramıza yeni katılan 10 arkadaş oldu. Bunların kulübe de ciddi bir mali yükü olmadı. Şuanda düşündüğümüz puan hedefinin hemen hemen çevresinde dolaşıyoruz. Süper Lig’e yeni çıkmış bir takımdan sezon başında böyle bir performansı çok kimse beklemiyordu, bizim dışımızda. Çabuk adapte olduk."

"OYUN ANLAYIŞIMIZ İÇERDE DIŞARDA DEĞİŞMEZ"

"Futbol hatalar oyunu. Yediğimiz gol de hatadan kaynaklandı. O dakikalarda takımları düşüren bir faktör olur ama geri dönüşümüz iyi oldu. Daha sezon başındayız. Sezonun çok kısa bir bölümünü geride bıraktık. İlerleyen haftalarda hangi durumda oluruz bilemiyoruz. Hedefimize varmak için büyük bir mücadele ortaya koyacağız. Oyun anlayışımız İzmir’de ve deplasmanda değişmez."Kendi futbolculuğu zamanında da Altay'ın Süper Lig'e çok iyi bir giriş yaptığını belirten Denizli, "O zaman da uzun süreli bir liderlik yaşamıştık. Bu akşam maç fazlasıyla liderlik olduk. Bu kelime bile bizi psikolojik olarak olumlu etkiliyor. Ligi hangi şartlarda bitireceğimiz önemli. Düşündüğümüz yerden daha iyi bir yerde bitirebiliriz diye düşünüyorum. Futbolcularımı emeklerinden dolayı kutluyorum" şeklinde konuştu.

"İZMİR DE ŞAMPİYON ÇIKARABİLİR"

Türkiye’de çeşitli şehirlerden Süper Lig şampiyonu çıktığını ifade eden Denizli, "İzmir de şampiyon çıkartabilir. Şampiyon olmak için şartların oluşması gerekiyor. Biz transfer bütçesi en düşük kulübüz. Aylarca izledik ve bir kadro oluşturduk. Daha iyisi bu yıl için mümkün değildi. İyi bir takım olabiliyorsanız Türkiye’de her şey olur. Ben o şampiyonlukları defalarca yaşadım. O yolun zorlu bir yol olduğunu biliyorum. Bazı şeyler zaman içinde değişebilir" diye konuştu.

,