Spor |

Mustafa Cengiz'den Belhanda açıklaması

Mustafa Cengiz: "Belhanda yönetimin aldığı karar. Rakipler bizi zayıflatmak için bir sorun var havası yaratmaya çalışıyorlar. Hocamız onay mercii değil, onay merciimiz genel kuruldur. Hocamızla asla ve asla aramızda hiçbir sorun yok. Hocamız bu tuzağa düşmedi, teşekkür ediyorum."

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fernando Muslera için Seyrantepe'de düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde sözleşmesi feshedilerek takımdan gönderilen Younes Belhanda konusuna değinen Cengiz, "Belhanda yönetimin aldığı karar. Rakipler bizi zayıflatmak için bir sorun var havası yaratmaya çalışıyorlar. Hocamız onay mercii değil, onay merciimiz genel kuruldur. Hocamızla asla ve asla aramızda hiçbir sorun yok. Hocamız bu tuzağa düşmedi, teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cengiz, Muslera için ise şunları söyledi: "Muslera, öyle bir isim ki... Yerli, yabancı herkesin ittifakla sevdiği ve saygı duyduğu bir isim. Bu tip sevgiyi lafla alamazsınız. Diğer futbolcular sakın alınmasın hepsi değerli. Bize olumsuz bakan rakiplerimiz bile Muslera'ya saygı ve sevgi gösteriyor. Ayağı kırıldığında yokluğunu şiddetle aradığımız bir isim. Sakın 2. ve 3. kalecilerimiz alınmasın çünkü o Muslera."

"Muslera, 3 milyon 750 bin euro'dan 2.5 milyon euro'ya indi. Müthiş bir indirim. Gerçek kaptanlık, üç kuruşun peşine düşmedi. Kendisine çok iyi teklifler olmasına rağmen bunları yaptı."