‘Murda’ ismiyle tanınan rapçi Önder Doğan havalimanında gözaltına alındı

Exxen'de yayınlanan O Ses Türkiye Rap'te jüri üyeliği yapan 37 yaşındaki Murda lakalplı rap şarkıcısı Önder Doğan havalimanında gözaltına alındı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şarkıcı Instagram hesabından bir video yayınlayarak "Ben iyiyim, tatsız bir gece yaşadık dün gece. Her şeye rağmen iyiyiz. Konserim için bilet alan herkesten çok özür diliyorum. Telafisini nasıl yapacağımıza bakıyoruz" dedi.

Seslendirdiği şarkılarıyla uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddia edilen ‘Murda’ adıyla bilinen ünlü rap şarkıcısı Önder Doğan, havalimanında gözaltına alındı. Şarkıcı daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'UYUŞTURUCUYU ÖZENDİRMEK' SUÇUNDAN GÖZALTINA ALINDI


Kliplerinde ve şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirici ifade ve içerik kullandığı iddia edilen, “Duman”, “Pahalı” ve “Eh baba” isimli şarkılarında yer alan bir takım sözlerin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirdiği belirlenen ‘Murda’ lakaplı Hollanda uyruklu Rap şarkıcısı Önder Doğan, önceki gün Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alındı.

‘Murda’ ismiyle tanınan rapçi Önder Doğan havalimanında gözaltına alındı

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKLDI

Şarkı ve klipleri video paylaşım sitelerinde yayınlanan Hollandalı müzisyene, Türk Ceza Kanunu’nun 190/2 maddesinden işlem yapılarak dün adliyeye sevk edildi. Önder Doğan, çıkarıldığı hakimlikçe hakkında ‘adli kontrol’ hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

İLK AÇIKLAMA

Serbest bırakıldıktan sonra Instagram hesabından bir video yayınlayan Murda, "Ben iyiyim, tatsız bir gece yaşadık dün gece. Her şeye rağmen iyiyiz. Konserim için bilet alan herkesten çok özür diliyorum. Telafisini nasıl yapacağımıza bakıyoruz" açıklamasında bulundu.

 

‘Murda’ ismiyle tanınan rapçi Önder Doğan havalimanında gözaltına alındı ile ilgili etiketler Gözaltı Murda Önder Doğan

Sitene Ekle