Gündem |

Murat Karayılan: "Oraya yol yapıldığı için saldırdık"

PKK'nın sözde liderlerinden Murat Karayılan, Şırnak'ın Silopi ilçesinde yol yapım çalışmasına yakıt taşırken yola döşenen EYP'nin infilak ettirilmesi sonucunda şehit olan 4 işçinin katliamını üstlendi. Karayılan yapılan alçaklığı, "Oraya yol yapıldığı için saldırdık" diye itiraf etti.

Terör örgütü PKK’nın hain eylemlerini Kandil’deki ininden yöneten Murat Karayılan, yine tehditler savurdu.

Veryansın TV'nin haberine göre, Karayılan, Silopi'den şehit olan 4 işçinin katledilmesi ile ilgili de alçak bir itirafta bulundu. Saldırıyı üstlenen Karayılan, 'oraya yol yapıldığı' için saldırdıklarını ifade etti. 

Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Erbil merkezli medya organı Rudaw’ın yayınladığı habere göre Karayılan, Silopi'de yol yapım çalışmasına yakıt taşırken yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 4 işçi hakkında konuştu.

Son 73 günde 14 işçiyi katleden terör örgütü PKK’nın sözde lideri Murat Karayılan, bölgedeki işçilere yol yapımında ve barajlarda çalışmaması için tehditler savurdu.

Karayılan, Silopi'de katledilen işçiler içinse, “o mayın bizim tarafımızdan patlatılmışsa oraya yapılmak istenen yolun yapılmasını engellemek içindir” diye kabullendi.

Konuşması sırasında Türkiye'ye turist olarak gelecek Avrupalıları da tehdit eden Karayılan,  “Eğer Türkiye’ye gelirlerse ve bir zarar görürlerse biz bundan sorumlu olmayız” ifadelerini kullandı.