Magazin |

Murat Başoğlu: Yeğenim benden 150 bin dolar istedi!

Geçtiğimiz yaz bir teknede yeğeni Burcu Başoğlu ile samimi görüntüleri ortaya çıkan ünlü sunucu Murat Başoğlu, dün hakkında çıkan 'İntihara teşebbüs etti' haberlerine ateş püskürdü.

Dün intihara teşebbüs ettiği iddia edilen Murat Başoğlu POSTA'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuştu: ''Haberi okuduğum sırada Nişantaşı'nda yemekteydim. 14 yaşındaki oğlum da Bodrum'da görmüş. Ağlayarak beni ve annesini aradı. Bana ve aileme yapılan bu vicdansızlığı kendime izah edemiyorum''

'NE HAKLARI VAR?'

''Oğluma, canıma bunu yapmaya, hüngür hüngür ağlatmaya ne hakları var. Ben intihar edecek hiçbir şey yapmadım. İntiharı düşünseydim 1 yıl boyunca hakkımda yapılan haberler yüzünden ederdim. Bu öldürme operasyonu. Ama başaramayacaklar. Kirli eller beni FETÖ'cü de yaptı, kaçak da. Ben hiçbiri değilim.''

'AMCAM BANA TECAVÜZ ETTİ'

Murat Başoğlu, bugün de Beyaz TV'deki 'Söylemezsem Olmaz' programının yapımcısı Bilal Özbilge'yle görüştü ve şöyle konuştu:

"Hayatım boyunca yeğenimi 3 kez gördüm. Yeğenimle hayatım boyunca samimi değildim. Kendisi beni doğum günlerimde arardı. Zaten yurt dışında eğitim aldı. Üstelik ağabeyim ile de görüşmezdik mesafeliydik. Yeğenim ile eşim sık sık görüşürdü.

 Yeğenim görüntülerin olmadığını öğrenince benden 150 bin dolar istedi. Ben de, 'Saçmalama ne parası istiyorsun' deyince, 'Amcam bana tecavüz etti' diye iftira atarım dedi.

Görüntü ortaya çıkınca para isteği ortadan kalktı. İşte bu yüzden kumpas olduğunu düşünüyorum"