Gündem |

Murat Bardakçı'nın dediği çıktı: Akşener'in Abdülhamit, istibdat ve Erdoğan'la ilgili sözleri Bardakçı'yı haklı çıkardı!

Meral Akşener’in Sultan Abdülhamit ve istibdat açıklamaları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sözleri, 6’lı masayı Jöntürk Kongresi'ne benzeten Habertürk yazarı Murat Bardakçı’yı haklı çıkardı. Bakın Bardakçı, şubat ayındaki köşesinde ne yazmıştı....

Murat Bardakçı'nın geçtiğimiz şubat ayında Habertürk'teki köşesinde yazdıkları gerçek oldu. 

Meral Akşener'in Sultan Abdülhamit ve istibdat açıklamaları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözleri, Habertürk yazarı Murat Bardakçı'yı haklı çıkardı. 

6'LI MASAYI, JÖNTÜRK KONGRESİ'NE BENZETMİŞTİ

Bardakçı, Erdoğan'ı devirmek için kurulan 6'lı masayı Sultan Abdülhamit'i devirmek için toplanan Jöntürk Kongresi'ne benzetmişti.

Bardakçı, bakın şubat ayındaki yazısında ne yazmıştı...

"KİŞİLER FARKLI, KARARLAR AYNI!

Derken yüz küsur sene sonra geçen 12 Şubat’ta Ankara’da “Jöntürk Kongreleri’nin üçüncüsü” diyebileceğimiz bir toplantı yapıldı! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, o gün Çankaya Belediyesi’ni Ahlatlıbel’deki tesislerinde beş buçuk saat boyunca biraraya gelip iktidarı değiştirmenin yollarını aradılar...

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada “Liderlerin önemli bir adım attıkları” söyleniyor, “İşbirliğini geliştirerek sürdürecekleri” ifade ediliyor ve “Hep birlikte inşa edilecek güçlendirilmiş parlamenter sistemi milletimize ve gelecek nesillere adalet, barış, refah ve huzur getirmesi inancıyla hayata geçirmeyi taahhüt ettikleri” söyleniyordu...

Muhalefetin geçen yüzyılda Paris’te yaptığı kongrelerde “Abdülhamid gitsin de, gerisini sona düşünürüz” demesi gibi; Ankara’daki bu “Üçüncü Kongre”ye de aynı şekilde “Erdoğan hele bir gitsin, gerisi Allah kerim” zihniyeti hâkimdi ve çekildiği söylenen dertlere devâ nâmına hiçbirşey yoktu!

Ama bir yerde haklarını teslim etmem lâzım: Bu son kongre “millî” idi, önceki kongrelerde olduğu gibi “Taşnak” ve “Duruşak” gibi bağımsızlık için çalışan örgütler ve gazeteler ile Haçadur Malumyan misâli ayrılıkçı liderler çağırılmamıştı!

Üçüncü Jöntürk Kongresi’nin nihaî bildirisi şimdi gayet anlamlı bir günde, 28 Şubat’ta Bilkent Otel’de yapılacak bir törenle açıklanacak ve muhalefetin bir asır boyunca ne kadar yol aldığı da asıl o gün belli olacak..."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN