Müjdeyi verdi! Karaismailoğlu “2023 başında hizmete açacağız”

Ankaralı vatandaşların beklediği müjdeli haberi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu verdi. 2023 yılında açılacak olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM)-Gar-Kızılay Metro Hattı hakkın konuşan Karaismailoğlu, "2023 yılı başında tüm çalışmaları tamamlayıp hattımızı halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Test sürüşleri devam eden metro hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu test sürüşlerine katıldı.

600 BİNLİK YOLCU KAPASİTESİ

Metronun sürücü koltuğuna oturan Karaismailoğlu, "Ankaralıların ihtiyaç duyduğu bu anlamlı projeyi bir an evvel hayata geçirmek, Ankara’mızın raylı sistem ağını genişletecek yeni projemizin ilk seferi için artık gün sayıyoruz. AKM-Gar-Kızılay Metrosu ile yeni bir hattı daha Ankara’ya kazandırmanın eşiğindeyiz. 3.3 kilometre uzunluğundaki AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı’nı tamamladığımızda; Gar, Adliye ve Kızılay olmak üzere 3 istasyondan oluşan hattımız, Keçiören’den Kızılay’a aktarmasız metro ulaşımı sağlaması açısından da son derece önemli. Günde 600 bin yolcu kapasitesine sahip hattımızdaki ilk durak olan Gar İstasyonu aracılığıyla vatandaşlarımız, YHT garına ulaşacak; yine aynı istasyon sayesinde Başkentray ve Ankaray’a aktarma yapabilecekler. İkinci istasyon olan Adliye İstasyonu aracılığıyla da M1 hattına, yani Başkentray’a aktarma sağlanabilecek. Son istasyon da Kızılay. Buradan da Batıkent, Çayyolu ve Ankaray metro hatlarına aktarma yapmaları mümkün olacak" diye konuştu.

 

Müjdeyi verdi! Karaismailoğlu “2023 başında hizmete açacağız” ile ilgili etiketler