Müjdat Gezen'e 2 yıl 4 ay hapis!

Burhan Kuzu'ya yaptığı bir basın toplantısında hakaret ettiği gerekçesiyle, Müjdat Gezen hakkında "hakaret" suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Burhan Kuzu'ya yaptığı bir basın toplantısında hakaret ettiği gerekçesiyle, Müjdat Gezen hakkında "hakaret" suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'ya yaptığı bir basın toplantısında hakaret ettiği gerekçesiyle, Müjdat Gezen hakkında "hakaret" suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, avukatı aracılığıyla, sinema sanatçısı Müjdat Gezen hakkında şahsına hakaret ettiği gerekçesiyle Anadolu Adalet Sarayı'na gelerek suç duyurusunda bulunmuştu.

AĞIR HAKARETLER

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen suç duyurusu dilekçesinde, "Müjdat Gezen, müvekkilimin aleyhine, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret içeren açıklamalarda bulunmuştur. Kendisi bir sanat adamı olarak sanatçı vasfında bulunması gereken erdemli davranışlara ve topluma örnek olacak insan profiline hiç de uygun olmayan ifadeler kullanarak müvekkilime ağır hakaretlerde bulunmuştur" ifadeleri yer almıştı.

Başlatılan soruşturma kapsamında Müjdat Gezen, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'na gelerek "şüpheli" sıfatıyla ifade vermişti. Gezen, ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini belirterek “Söz konusu ifadeleri bu sene içerisinde benim yönettiğim tiyatro okulunun kundaklanması olayının ardından okulda yaptığım basın toplantısı bünyesinde söyledim. Burada sadece Burhan Kuzu için sarf ettiğim söz kendi soyadı olan Kuzu’dur. Hakaret olarak algılanan diğer sözler Burhan Kuzu’ya değil bana hakaret eden diğer kişilere yöneliktir. Ben bir mizah sanatçısıyım.Basın toplantısında sorulan soruya mizahi bir dille cevap verdim.Kimsenin kişilik haklarını açıktan ihlal edecek bir söz söylemedim” demişti.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu, dosyayı Uzlaştırma Bürosu'na gönderdi. Ancak taraflar uzlaşmayı kabul etmedi. Savcılık tarafından Müjdat Gezen hakkında "hakaret" suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Müjdat Gezen'e 2 yıl 4 ay hapis! ile ilgili etiketler Müjdat Gezen Burhan Kuzu dava İddianame hapis Ceza