Gündem

Muharrem İnce'nin partisinde 'Kaftancıoğlu' çatlağı

Muharrem İnce'nin Memleket Partisi'nde yaşanan sıkıntılara bir yenisi daha eklendi. Dün İstanbul İl Başkanlığı açılışında "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı atanların, üstü kapalı bir şekilde Canan Kaftancıoğlu ile hareket edenlere göndermede bulunduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne birtakım eleştirilerde bulunan ve " Mustafa Kemal Atatürk'e 'Atatürk' diyemeyenlere partide yer vermeyeceklerini açıklayan Muharrem İnce'nin Memleket Partisi'nin kurulmasının üzerinden henüz 1 ay bile geçmeden partide çatlak oluştu.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, önceki gün partisinin İstanbul İl Başkanlığı için İstanbul'a geldi. Şişli'deki parti binasının açılışında bir konuşma gerçekleştiren İnce, çatı adayın yanlış olduğunu ve kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olduğunu söyledi.

İL BAŞKANI ERTUĞRUL GÜLSEVER KONUŞMAYA BAŞLAYINCA SLOGAN ATTILAR

Ancak İnce'nin Memleket Partisi'nin kurulmasının üzerinden henüz 1 ay geçmeden partide çatlak meydana geldiği öğrenildi. Memleket Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na atanan ve çalışmalarına başlayan İl Başkanı Ertuğrul Gülsever'in daha önce yaptığı bir paylaşım nedeniyle açılışta ilginç anlar yaşandı.

Gülsever'in konuştuğu sırada arka sıralardan bir anda "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı atılmaya başlandı.

Bu sloganın Gülsever'in konuşması sırasında atılma nedeni ise daha sonra anlaşıldı. "Dün, Bekaroğlu, İhsan Özkes, Ekmeleddin Bugünkü dostlarımız, Abdullah Gül, Davutoğlu, Babacan şimdi de, Cihangir İslam" diyerek CHP'den istifa eden Gülsever'in daha önce CHP'nin İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun söylemlerini destekleyen bir paylaşıma imza attığı ortaya çıktı.