Gündem

Muharrem İnce'den CHP'ye veryansın: Genel Merkez'de trilyonlarca lira para kaldı!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı programda eski partisi CHP'yi çok sert sözlerle eleştirdi. 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisinin desteklenmediğini belirten İnce, "Benim moralimi bozmak için her şeyi yaptılar. Afişlerimi asmadılar, Halk TV'ye 'Çok göstermeyin' dediler. Benim için para harcamadılar, Genel Merkez'de trilyonlarca lira para kaldı seçim sonrasında" dedi.

CHP'den istifa ederek Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce, YouTube üzerinden yayın yapan Babala TV'de, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen İnce, adaylığı sürecinde yaşadıkları üzerinden CHP'yi topa tuttu.

"KILIÇDAROĞLU, 'GEL BAKALIM MUHARREM' DEYİNCE 2-0 YENİK BAŞLADIK"

Seçime 51 gün kala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından çağrıldığını ifade eden İnce, "Kendisinin adayı Abdullah Gül'dü. O olamayınca bir anket yaptırdı. Bir aday yüzde 6, diğeri yüzde 8, benim de yüzde 85 aldığımı söyledi. 'Adayımız sensin' dedi. 4 Mayıs 2018 tarihinde adaylık sürecim 'Gel bakalım Muharrem' ile başladı. Böyle olunca 2-0 yenik başlıyorsun zaten" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu tarafından kendisine yıldırma politikası uygulandığını vurgulayan İnce, "Bana bunu söyledikten sonra gitsen bir, gitmesen bir türlü. Ne yapalım sineye çektik. Kampanyaya başladıktan sonra afişlerimi göndermediler. Halk TV'yi uyardılar 'onu çok göstermeyin' diyerek. Beni değil de kimi gösterecekler? Aday benim." dedi.

"CHP'YE TRİLYONLARCA PARA KALDI"

Kendisinin reklamının kasıtlı olarak yapılmadığını ifade eden İnce, "Benim için para harcamadılar, Genel Merkez'de trilyonlarca lira para kaldı seçim sonrasında" şeklinde konuştu.

 

Sitene Ekle