Gündem |

Muhalefet liderlerine açılan davalar... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davaları geri çekmediği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı'nın avukatı Hüseyin Aydın: Sayın Cumhurbaşkanı'mızın dava ve şikayetlerin geri çekilmesiyle ilgili herhangi bir talimatı bulunmamaktadır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün, 15 Temmuz darbe girişimine karşı net tavır sergileyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'yi Beştepe'de kabul etmişti.

Görüşmede Erdoğan, Taksim mitingi nedeniyle Kılıçdaroğlu'nu tebrik etmiş, zirvenin sıcak, samimi bir ortamda gerçekleşmişti.

ERDOĞAN DAVALARINDAN FERAGAT ETMEYECEK

Bununla birlikte, görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli bir adım daha geldiği öne sürülmüş ve muhalefet liderlerine açtığı davaları geri çekme kararı aldığı iddia edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Hüseyin Kaya, konuyla ilgili, "Sayın Cumhurbaşkanımız parti liderlerine karşı açılmış dabalardan feragat edecektir." açıklaması yapmıştı.

Ancak, Hüseyin Kaya bir süre sonra bu açıklamanın 'tavsiye niteliğinde' olduğunu belirterek, "Sn Cumhurbaşkanının liderlere karşı açmış olduğu davalardan vazgeçeceğine dair tweetim bir öneridir. Bu minvalde yazılmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı'nın avukatı Hüseyin Aydın da konuyla ilgili bir açıklama yaparak, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın dava ve şikayetlerin geri çekilmesiyle ilgili herhangi bir talimatı bulunmamaktadır. Buna dair haberler asılsızdır" açıklamasında bulundu.

SuperHaber