Magazin |

Müge Boz ve Caner Erdeniz'den cinsel saldırı açıklaması!

Basketbolcu Caner Erdeniz, "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Konuyla ilgili Erdeniz'in oyuncu eşi Müge Boz sosyal medyada bir açıklama yaptı ve eşini korudu. Bu açıklama sosyal medyada tepki çekti.

İstanbul Bebek'te bulunan bir barda 3 yıl önce Deniz B. isimli kadına yönelik "Cinsel taciz" suçundan 5 bin 400 lira para cezasına çarptırılan basketbolcu Caner Erdeniz, kararın istinaf mahkemesinde bozulmasının ardından yeniden yargılandı.

2 YIL HAPİS CEZASI ALDI

Sanık Caner Erdeniz yeniden yapılan yargılamada "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanık Erdeniz hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

MÜGE BOZ: YANLIŞ ANLAMA

Konuyla ilgili Erdeniz'in oyuncu eşi Müge Boz bir video çekti ve açıklama yaptı. " Sadece tamamen yanlış anlaşılmadan kaynaklı bir dava olduğunu bilmenizi istiyoruz" diyen Müge Boz'un açıklaması şöyle:

"Caner’le olan ilişkimizi en başından beri tüm samimiyetiyle sizlerle buradan paylaştım. O nedenle çok sevdiğim eşim hakkında medyada yer alan yargı kararı haberleriyle ilgili açıklamamızı da buradan yapmaya karar verdik. 4 sene öncesinde tamamen yanlış anlaşılmadan ötürü açılan bu davada yaşanan olayları dava tutanaklarındaki şekliyle Caner sizlere anlattı. Avukatımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda ben de elimden geldiğince karar sürecinde yaşananları anlattım. Bu olay benim ailemde yaşanan bir olay olduğu için, benim aile kavramımda ne olursa olsun her koşulda aileme destek olmak vardır. Bu sebeple, geçmişte yaşanmış bir olay olsa da Caner’in yanındayım."

CANER ERDENİZ: OMZUNA DOKUNDUM

Caner Erdeniz ise açıklamasında "Bir kız arkadaşımı gördüğümü sandım yanına gittim omzuna dokundum ve o olmadığını gördüm geri dönüp gittim. 2 hafta sonra karakoldan aradılar ve şok oldum" dedi.

Müge Boz eşinin bu açıklamasının üzerine ise şunları söyledi: "Mahkemeler omuza dokunmayı; vücut dokunulmazlığının ihlali olarak değerlendirmiş."

Boz'un bu açıklaması bazı kadınları ise kızdırdı. Türkiye'de kadına şiddet ve istismarın gündemde olduğu bu zamanlarda kadını suçlayan bu bakış açısına eleştiri yağdı.