Spor |

MSI 2018 Şampiyonu Royal Never Give Up!

Nefes kesen bir mücadele sonucunda LCK temsilcisi Kingzone DragonX’i 3-1 yenen Royal Never Give Up, MSI 2018 Şampiyonu oldu.

Bu yıl Berlin ve Paris’te düzenlenen turnuvanın her aşaması büyük bir mücadeleye sahne oldu. Temsilcimiz BAUSuperMassive Ön Eleme aşamasında takıldı ve EVOS’a mağlup oldu. Grup maçlarının fazlasıyla sürprize sahne olduğunu belirtmek gerekiyor. Yarı Final’e rahatlıkla çıkacağı tahmin edilen NA LCS temsilcisi Team Liquid korkunç bir performans sergilerken, genellikle herkes tarafından küçümsenen Flash Wolves ise turnuvanın grup aşamasını dominant bir oyunla zirvede bitirmeyi başarmıştı.

5Mid'in haberine göre; RNG’nin de grup aşamasına çok iyi başlamadığını fakat sonrasında ritmini bulup ilk dörde girdiğini belirtelim. Aynı şey KZ için de geçerliydi. Özellikle LCK temsilcisinin çok daha etkili bir oyun sergilemesi beklense de bu gerçekleşmedi. Yarı Final’deki rakiplerini eleyerek Final’e yükselen RNG ve KZ arasındaki seri büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Seriye damga vuran seçimin Ezreal olduğunu belirtelim. İlk maçta Ezreal’in etrafında tamamıyla tank şampiyonlar alan RNG’ye karşın KZ ise üç taşıyıcılı bir kompozisyon kurdu fakat bunu çalıştıramadı. RNG’nin galibiyetiyle sonuçlanan ilk maçın ardından ikinci maçta da takımın zafere ulaşacağı tahmin ediliyordu. Mücadelenin büyük bir bölümünde önce olan RNG tek bir takım savaşıyla maçı rakibine hediye etti. 3. ve 4. maçlarda da Uzi’nin şovu vardı. Özellikle son maçta 7.5k altında geriye düşmesine rağmen geriden gelen RNG, galibiyete ulaşarak MSI 2018 Şampiyonu oldu.

Şu anda dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen ve daha önce uluslararası bir başarı elde edemeyen Uzi de iki hafta arayla hem LPL şampiyonu hem de MSI şampiyonu oldu.