Gündem

MSB son noktayı koydu: İşte TSK'nın söndürme çalışmalarına desteği

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının orman yangınlarını söndürme çalışmalarına verdiği desteği sıraladı. Açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri, pek çok bölgede yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına desteği sürdürüyor. 400’den fazla Mehmetçik; 3 İHA 4 helikopter 2 çıkarma gemisi 50’den fazla itfaiye, arazöz ve iş makinasıyla görev yapıyor. TSK verilecek her türlü ilave göreve hazırdır” dendi.

Türkiye'nin birçok ilinde eş zamanlı olarak başlayan devasa orman yangınlarıyla olan mücadelesi sürüyor. Sinirlerin gerildiği bu ortamda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin söndürme çalışmalarında ne kadar yer aldığı, hatta alıp almadığı merak konusu olmuştu. 

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamayla tüm merakları gidererek tartışmalara son noktayı koydu.

'TSK, YANGIN SÖNDÜRME VE TAHLİYE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR'

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına desteğinin sürdüğünü bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri, pek çok bölgede yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına desteği sürdürüyor. 400’den fazla Mehmetçik; 3 İHA 4 helikopter 2 çıkarma gemisi 50’den fazla itfaiye, arazöz ve iş makinasıyla görev yapıyor. TSK verilecek her türlü ilave göreve hazırdır” ifadeleri kullanıldı.