Yaşam

Morali bozuk olan kız arkadaşına öyle bir şey gönderdi ki... Kargoyu açan hayrete düştü!

Ankara'da eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Bir genç, kız arkadaşının moralinin bozuk olduğunu öğrenince, mutlu olsun diye kargoyla uyuşturucu yolladı.

Genç bir adam, sevgilisine duyanları hayrete düşüren bir hediye gönderdi. 

Ankara'da yaşayan N.D isimli adam., Antalya'daki kız arkadaşının moralinin düzelmesi için ona kargo yoluyla esrar gönderdi. İddiaya göre N.D., kutunun içine kahve ve çikolata gibi malzemeler koyarak uyuşturucuyu kamufle etmeye çalıştı.

BABA SKANDALI ORTAYA ÇIKARDI

Gelen kargoyu gören baba, neden çikolata ve kahvenin kargoyla yollandığını kızına sorması üzerine kızı M.E., moralinin bozuk olduğu için erkek arkadaşı tarafından yollandığını ve kutu üzerindeki etiketin sökülmesini istediğini söyledi. Bu durum karşısında şüphelenen E.E. hemen kargonun üzerindeki isme ulaşarak N.D.'ye neden kızına uyuşturucu madde gönderdiğini sordu. Uyuşturucu gönderdiğini inkar eden N.D. ise sevgilisinin sıkıntılı zamanlarında esrar kullandığını iddia etti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ AMA...

Baba E.E. durumu savcılığa bildirdi. Gözaltına alınan N.D. suçlamaları reddetse de kargo firmasıyla yapılan görüşmede kargonun N.D. tarafından Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir şubeden gönderildiği tespit edildi.

GERÇEK ADLİ TIP RAPORUNDA ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli N.D. savcılık tarafından alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmedi fakat M.E. de kendisine gelen paketin içinde bulunan uyuşturucuyu iki hafta önce kullandığını beyan etti. Bu durum üzerine savcılık M.E.'nin idrar örneğinin dosyaya eklenmesini istedi.Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda M.E.'nin idrarında bulunan örneğin kendisine gelen hediye paketindeki esrar maddesiyle aynı uyuşturucu ve uyarıcı madde olduğu tespit edildi. Müşteki E.E.'nin beyanını ve M.E.'nin Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporunun değerlendirilmesi üzerine, şüpheli N.D.'nin savcılıktaki savunmasının üzerine atılı suçtan kurtulmaya yönelik olduğu belirlendi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Mahkeme tarafından dosyaya gelen evrakların değerlendirilmesi ve şüphelinin savunmasının ardından sanık N.D., 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.