Yaşam

Milyonlarca kullanıcının yaşadığı sorunun sebebi herkesi şaşırttı

Sosyal medya platformu Instagram'da bir süredir iPhone kullanıcılarının yaşadığı sorunun nedeni ortaya çıktı. hikaye bölümünde çökmeyle karşılaşılan hatanın 14 yaşındaki bir yazılımcının girdiği kod nedeniyle olduğu öğrenildi. 'Pgtalal' adıyla Instagram'da hesabı bulunan yazılımcının kimliği açıklanmadı.

Popüler sosyal medya platformu Instagram'ın, uzun bir süredir iPhone kullanıcılarının hikaye kısmında yaşadığı kilitlenme ve uygulamadan atma sorununu çözdüğü bildirildi.

​Dünya genelinde birçok iPhone kullanıcısını uygulamanın hikaye bölümünde önce tuhaf bir görüntü, sonra da bir çökmeyle karşılaştıran hatanın, 14 yaşında olan ve kimliği belirtilmeyen bir yazılımcının girdiği koddan kaynaklandığı belirtildi.

Mevcut sorunun, 'Pgtalal' adıyla bir Instagram hesabı bulunan yazılımcının paylaştığı hikayeye tıklayanlarda görüldüğü bir YouTuber tarafından ortaya çıkarıldı. Aktif olarak kullanılan Pgtalal hesabının 70 bin takipçisi bulunuyor. TikTok hesabı da sahip olduğu belirtilen genç yazılımcı hakkında başka bir bilgi bulunmuyor.

Öte yandan, hatadan Android kullanıcılarının çoğunun etkilenmediği belirtilirken, etkilenen az sayıda Android kullanıcısının, Instagram'ın hikaye kısmında mor renkte bir fon, konfeti efekti ve 'Your Love' isimli bir şarkıyla karşılaştığı bildirildi.

Yorumlar
Günün Videosu
Sosyal medya fenomenleri izlenme uğruna birbirinden tehlikeli hareketler yapmaya devam ediyor. Son olarak fenomen Ömer Çelik, trafikte motosikletiyle seyir halindeyken arkasında oturan kız arkadaşıyla yer değiştirdi. Fenomen Çelik o anları sosyal medya hesabından yayınlamasının ardında trafik polisleri tarafından yakalandı. Fenomen isim skandal görüntüler sonrası para cezası aldı.