Ekonomi

Milyonlarca emekli bekliyordu! Bayram ikramiyesi tarihi belli oldu!

Milyonlarca emekli ve vefat eden SSK'lı yakınlarına ödenen bayram ikramiyesinde tarih netleşti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açılamada, “Emeklilerimize bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs’ta ödenecek” dedi. Bu yıl bir ilkin gerçekleşmesiyle bin TL olan bayram ikramiyeleri enflasyon farkı gözününe alınarak 100 TL zamlı olarak ödenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın enflasyon farkı da hesap edilecek açıklamalarının ardından her yıl bin TL olarak ödenen ikramiye bu yıl bin 100 TL ödenecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı. Bakan Bilgin, ödenecek ikramiye miktarının ise 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.

BİN 100 TL ÖDENECEK

Geçtiğimiz hafta yapılan yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyesi 1.100 TL'ye yükseltilmişti. Bu kapsamda 2021 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesi bayramdan önceki hafta ödenecek.

 

 

SSK EMEKLİSİNE 6 MAYIS'TA, BAĞ-KUR EMEKLİSİNE 7 MAYIS'TA

Bakan Bilgin, SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyesi alabileceklerini duyurdu.

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Bilgin, “Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Türkiye’mizin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.

 

Günün Videosu
Roketsan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla merak uyandırdı. Roket fırlatması öncesi geri sayımın olduğu bir animasyon filminin bulunduğu paylaşıma "Yarını bekleyin" notu düşüldü.