Eğitim |

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları başladı

4 Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek olan MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular 23 Şubat'a kadar ÖSYM'nin resmi internet sitesinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi mobil uygulaması üzerinden yapılabilecek. Adayların başvuru merkezlerine gitmeden evvel HES kodu edinmiş olmaları gerekiyor.

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ) için başvurular bugünden itibaren başlayarak 23 Şubat 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na başvurular başladı.

Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" resmi internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından 23 Şubat tarihine kadar gerçekleştirebilecek.

HES KODU ŞARTI

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi istenmesi nedeniyle adayların, sınav başvurusu yapmadan önce ya da başvuru merkezlerine gitmeden evvel HES kodlarını edinmiş olmaları gerekiyor.

Sınava ilişkin tüm ayrıntılı bilgiye 2021-MSÜ kılavuzundan ulaşılabiliyor. Adayların ÖSYM'nin sitesinden erişebileceği kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

2021-MSÜ'ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları ikinci seçim aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde uygulanacak olan ve başvuruları 4 Şubat-2 Mart 2021 arasında yapılacak 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2021-YKS) başvurmaları ve Harp Okulları için 2021 YKS birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2021-YKS'nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT), Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2021-YKS birinci oturumu olan TYT'ye girmeleri gerekiyor.

ÖSYM BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter'dan sınava ilişkin paylaşımında, "T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi olan adaylarımız başvuru merkezlerimize gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ÖSYM AİS mobil uygulaması veya http://ais.osym.gov.tr üzerinden e-Devlet ile 'kayıt ol' seçeneğine tıklayarak kayıt olabilir ve sınav başvurularını yapabilir. Başvuru yapabilmek için geçerli HES kodu bilgilerinizi AİS'e kaydetmeniz gerekmektedir." ifadelerine yer verdi.