Spor |

Milli okçu Mete Gazoz, Akdeniz Oyunları'nda finalde! Rakip Federico Musolesi

Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda okçuluk branşında müsabakalar yapıldı. Klasik yay erkeklerde Mete Gazoz ve Klasik Yay Karışık Takımı finale yükseldi. Kadınlarda ise Ezgi Başaran, bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı.

Cezayir'in Oran kentinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda okçuluk branşında müsabakalar yapıldı.

METE GAZOZ FİNALDE İTALYAN FEDERICO MUSOLESİ İLE KARŞILAŞACAK

Gerçekleştirilen oyunlarda Mete Gazoz, klasik yay erkekler kategorisinde sırasıyla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi sporcusu Konstantinos Loizou, Sırbistan'dan Mihajlo Stefanovic, Slovenya'dan Ziga Ravnikar ve İtalya'dan Nicolas Bernardi'yi yenerek finale yükseldi. Mete, finalde İtalyan Federico Musolesi ile karşılaşacak.

EZGİN BAŞARAN BRONZ MADALYA İÇİN MAÇINA ÇIKACAK

Klasik yay kadınlarda ilk turu bay geçen Ezgi Başaran, ikinci turda Güney Kıbrıs Rum Yönetimi sporcusu Christina Hadjierotocritou, çeyrek finalde İspanyol Elia Canales'i yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde bir diğer İspanyol Leyre Fernandez Infante'yi yenilen Ezgi, bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı. Ezgi, bronz madalya maçında Fransız Anaelle Florent ile karşılaşacak.

KLASİK YAY KARIŞIK TAKIMI FİNALEDE İTALYA İLE KARŞILAŞACAK

İlk turu bay geçen Klasik Yay Karışık Takımı, çeyrek finalde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, yarı finalde de İspanya'yı yenerek finale yükseldi. Milliler, finalde İtalya ile karşılaşacak. Madalya mücadeleleri 1 Temmuz Cuma günü yapılacak. 1 Temmuz Cuma günü  ayrıca Klasik Yay Kadın Takımı İtalya'ya karşı altın madalya, Klasik Yay Erkek Takımı da İtalya'ya karşı bronz madalya mücadelesi verecek.