Gündem

Milli Eğitim Bakanı Özer'den 15 bin öğretmen ataması ile ilgili açıklama: Takvim yanında açıklanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklama geldi. Yeni atamalarla Türkiye'de öğretmen başına düşen öğrenci oranının OECD ortalamasına daha da yaklaşacağını belirten Bakan Özer, atama takviminin en kısa sürede açıklanacağını bildirdi.

15 bin öğretmen yeni atamasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yazılı açıklama yaptı. Bakan Özer, açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 3 Eylül'de 20 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdikten sonra 15 bin yeni atama müjdesi vermesinin kendilerini sevindirdiğine dikkat çekti.

BRANŞ DAĞILIMI VE ATAMA TAKVİMİ

15 bin atamada branş dağılımı ve atama takvimini en kısa sürede açıklayacaklarını belirten Bakan Özer, " 15 bin öğretmen atamamız, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Bakan Özer'in açıklaması şöyle;

"Öğretmen adayları adına Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. 15 bin yeni öğretmen atamasına desteklerinden dolayı Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın İbrahim Şenel’e de teşekkür ederim. Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için insan kaynağımıza yapılan bu yatırımların eğitim sistemimizin kalitesini daha da artıracağına şüphem yok. Yeni atamalarla Türkiye’de öğretmen başına düşen öğrenci oranları, OECD ülkeleri ortalamasına daha da yaklaşacaktır. Atamaya ilişkin çalışmalarımız devam etmekte olup branş dağılımları ve atama takvimini en kısa sürede kamuoyuyla paylaşacağız. 15 bin öğretmen atamamız, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun"