Milli Eğitim Bakanı Özer: Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim sürecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların açılması öncesi açıklamalar yaptı. En az iki doz aşı olan öğrentmenlerin oranının yüzde 90 olduğunu belirten Özel, "Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek. Önlemleri üst düzeyde uygulayarak süreci yürüteceğiz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Özer NTV'de katıldığı bir programda, "Okulları kapatmak çözüm değil. Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek. Önlemleri üst düzeyde uygulayarak süreci yürüteceğiz. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 90." dedi.

Bakan Özer'in açıklamalarından satırbaşları:

"Bursa'da iki tane anadolu mesleka lisesinde hızlı antijen kiti testleri yapılıyor. Onaylanınca okullarda dağıtacağız. Umuyorum Sağlık Bakanlığı'nın ilgili destekleriyle okullarımızda hızlı antijen testleri kitleri kulanmaya başlayacağız."

"Ümit ediyoruz ki hızlı antijen kitinin ihracat kapasitesi de olacak. Yeni gelişmeleri müthiş bir birikimle yönetmeye pozitif katkısı olacak."

Milli Eğitim Bakanı Özer: Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim sürecek ile ilgili etiketler mahmut özer okul yüz yüze eğitim