Gündem

Milletvekilleri ile toplantıda bir ilk gerçekleştirildi

Hürriyet gazetesi Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin milletvekilleriyle dün yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı. Selvi, "Erdoğan, konuşulanları tek tek not almış. Ama ilk kez bir uygulama yapılmış. Konuşmalar video ile kaydedilmiş" dedi.

ürriyet gazetesi Abdulkadir Selvi, AK Parti fabrika ayalarına mı dönüyor? başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün partisinin milletvekilleriyle yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.

"Erdoğan, konuşulanları tek tek not almış. Ama ilk kez bir uygulama yapılmış. Konuşmalar video ile kaydedilmiş" diyen Selvi, 57 milletvekilinin katıldığı toplantıyla ilgili "Toplantıda 17-18 milletvekili konuşmuş. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasını kısa tuttuğunu ifade etmiştim. Daha çok milletvekillerinin sorularına yanıt vermiş. Erdoğan, konuşulanları tek tek not almış" bilgisini verdi.

Erdoğan'ın konuşmaları video kaydetmesini Selvi, "Cumhurbaşkanı, 'Atladığımız bir şey olursa yardımcılarım kontrol eder' demiş. Liderlik bu işte. Erdoğan’ın liderlik sırrı burada yatıyor. Erdoğan’ın 19 yılda girdiği her seçimi kazanmasının altında yatan en önemli nedenlerden biri burada yatıyor. Tabanın sesine kulak veriyor" sözleriyle açıkladı.

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

Son dönemlerde yapılan toplantılara ilişkin olarak, 'İlk dönemlerdeki samimi havayı hissediyoruz' tespitini aktarmıştım. Kimilerinin bunu fabrika ayarlarına dönüş olarak değerlendirdiğini ifade etmiştim. Dünkü toplantıya katılan milletvekilleri de benzer tespitlerde bulundular. Erdoğan toplantının başında, 'Arkadaşlar sizden rahat bir şekilde görüşlerinizi açıklamanızı bekliyorum' demiş.

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ayrılarak yeni partiler kurmaları AK Parti’de rahatsızlığa yol açmıştı. İlk başlarda kısmi bir moral bozukluğu yaşanmıştı. Bu rüzgâr şimdi tersine döndü. AK Parti’nin tecrübeli isimlerinden biri, 'Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun, Cumhurbaşkanımıza yönelik kullandıkları dil, partide daha çok kenetlenmeye yol açıyor. Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve bakanlık yapmış Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partimize yönelik haksız suçlamaları tam tersine motivasyon kaynağı olmaya başladı' dedi."