Gündem

Millet İttifakı'na 2 parti daha katılıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT'de katıldığı programda bir sonraki seçim için ihtimalleri değerlendirirken Ali Babacan'ın kurduğu DEVA ve Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'yle işbirliği yapılabileceğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı televizyon programında, “İYİ Parti büyüyor, CHP düşmüyor, Deva ve Gelecek Partileri var Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi gözüküyor. Deva ve Gelecek Partisinden bahsediyorum” dedi. Akşener’in ifade ettiği gibi 2 parti daha katılırsa Cumhur ittifakına karşılık kurulan, Millet İttifakına destek veren partilerin sayısı 7’ye çıkıyor. Millet ittifakını CHP, İYİ Parti, Saadet Parti, DP ve dışarıdan HDP destek verdiği blok oluşturuyordu.

Yorumlar
Günün Videosu
Terör örgütü PKK'nın kızı Nilüfer'i kaçırdığı gerekçesiyle Almanya'da tek başına evlat nöbeti tutan Maide T., Türkiye'ye geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla görüşen anne Maide T., "Bakanımız bana çocuğumun kurtarılması için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi." dedi. Maide T., "Kürtlerin böyle bir partiye hiçbir zaman ihtiyacı yok. Bütün Kürtlerin artık buna dur demesi lazım." ifadelerini kullandı.