Magazin |

Mihriban Hurmacı, eşi Özer Hurmacı'nın mal kaçırdığı iddiasıyla mahkemeye başvurdu

Aralarında boşanma ve şiddet davaları devam eden eski futbolcu Özer Hurmacı ve Mihriban Hurmacı, yeniden mahkemelik oldu. Mihriban Hurmacı, eşine mal kaçırma davası açarak, hesaplarına tedbir koyulmasını istedi.

Şiddet gördüğü gerekçesiyle 6 yıllık eşi futbolcu Özer Hurmacı’ya boşanma davası açan Mihriban Hurmacı, eşinin evlilik birliği içerisinde edinilen malları kaçırdığı iddiasıyla ikinci kez mahkemeye başvurdu.

3 çocuğunun babası Özer Hurmacı ile boşanmaktan vazgeçen Mihriban Hurmacı, eşinin kendisini darp ettiğini iddia etmiş ve 1 ay uzaklaştırma kararı aldırmıştı. Asıl kendisinin eşi tarafından şiddet gördüğünü ileri süren Özer Hurmacı da, eşinin parmağını ısırdığı iddiasıyla şikâyetçi olmuştu. Çiftin karşılıklı şikâyetinin ardından karşılıklı olarak 1.5 yıla kadar hapis istemli ceza davası açılmıştı.

OKUTMADAN SÖZLEŞME İMZALATTI

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; Mihriban Hurmacı, eşinin mal kaçırdığı iddiasıyla yeniden mahkemeye başvurdu. Avukatı Serkan Toper aracılığıyla Aile Mahkemesi’nde dava açan Mihriban Hurmacı, eşinin evliliğin başında ‘işlemler için prosedür’ diyerek kendisine okutmadan bir sözleşme imzalattığını iddia etti.

Müvekkilinin o dönem Almanya’da yaşadığını ve Türkçe’yi iyi bilmediğini dava dilekçesinde belirten Toper, “Özer Hurmacı tarafından belirli bir plan dahilinde kandırılan müvekkilin imzaladığı bu belgenin hukuken bir geçerliliği yoktur. Özer Hurmacı’nın amacının mal kaçırmaktan ibaret olduğu düşünülmektedir” dedi.

Eski futbolcu Özer Hurmacı'ya boşanma aşamasındaki eşinden şok suçlama

TÜM MALLARINA TEDBİR KONULMASINI TALEP ETTİ

Özer Hurmacı’nın eşine maddi ve manevi destekte bulunmadığını dava dilekçesinde anlatan Toper, “Özer Hurmacı, üzerine kayıtlı tüm taşınmazları satarak, mal kaçırma kastıyla elden çıkarmaya başlamıştır. Müvekkilin kayınvalidesi bir süre önce Türkiye’ye gelmiş, Özer Hurmacı’yla bankalara gitmiştir. Sonuç olarak mal kaçırma şüphesi bulunan Özer Hurmacı’nın tüm banka hesaplarına ihtiyati tedbir konulmasını, müvekkilin çocuklarıyla oturduğu eve aile konutu şerhi konulmasını talep ediyoruz” dedi.