Yaşam |

Mide bulandıran görüntülerin ortaya çıktığı tantunicinin sahibi konuştu: "Video montaj" dedi

İstanbul Kadıköy'de bir tantunicide ortaya çıkan mide bulandıran görüntüler büyük tepki çekmişti. Görüntülerin çekildiği tantunicinin sahibi videonun montaj olduğunu savunarak "Yakın zamanda yüz kızartıcı suçtan dolayı işten ayrılan personelimizin yaptığı video montajdır" dedi. Öte yandan görüntülerin ortaya çıkması sonrası tantunici iş yapamaz hale gelirken Kadıköy'de yaşayanlar işletmenin kapatılmasını istiyor.

Kadıköy’de geçtiğimiz günlerde bir tantunici dükkanında biberlerin çöpten toplandığı görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. Gelen şikayetler üzerine yetkililer tarafından işletme hakkında inceleme başlatılmıştı.

Yaşanan olay sonrası firma sahibi iddiaları reddederek işten çıkartılan çalışanların videoyu çektiğini belirterek, konuyla ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ELİT YERLERDE ŞUBELERİMİZ VAR"

Olaya ilişkin iddiaları reddeden firma sahibi Rıza Şimşek, “Bizim çok sayıda şubemiz var. Günde binlerce tantuni satıyoruz. Tonlarca et tüketiyoruz. Yakın zamanda yüz kızartıcı suçtan dolayı işten ayrılan personelimizin yaptığı video montajdır. Biz bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bizim elit yerlerde şubelerimiz var. Biz ulusal anlamda tam not almış ve sürekli denetimlerin yapıldığı bir firmayız" dedi

"BUNLARI BENİM ÇOCUĞUM DA YİYOR"

Şimşek, "İşimizi gücümüzü bırakıp çöpten biber mi toplayacağız. Bunları benim çocuğum da yiyor. Böyle bir şey asla olamaz. Video tamamıyla gerçek dışıdır, iftiradır itibar etmeyin. Yasal sürecimizi başlattık. Bu işe yıllarımızı verdik. Bu zamana kadar herhangi bir sağlık problemi yaşayan olmadı. Ben buna kalıbımı basarım” diye konuştu.

GÖRÜNTÜLER SONRASI SİNEK AVLIYOR

Skandal görüntülerin ortaya çıkmasından önce önünde müşteri kuyruğu oluşan tantunici olay sonrası iş yapamaz hale geldi. Çalışanların gün boyunca restoranda müşteri beklediği öğrenilirken, Kadıköylüler ise işyerinin kapatılmasını istiyor.