Teknoloji |

Microsoft'tan oyun severleri ilgilendiren gelişme: XBOX uygulaması için yeni eklenti yapıyorlar

Microsoft'un oyun severlerin son dönemde oldukça sık kullandığı XBOX uygulamasına kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan bir eklenti üzerinde çalıştığı öğrenildi. Söz konusu eklenti ile bilgisayar sahiplerinin bir oyunun sistemlerinde çalışıp çalışamayacağını anlamalarını sağlamaları amaçlanıyor.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Microsoft'un bilgisayarlarda kullanılan XBOX uygulaması için yeni bir eklenti üzerinde çalıştığı haberleri basına sızdı. Söz konusu haberlere göre, XBOX uygulamasındaki oyunların bilgisayarlarda ne kadar iyi performansla çalışacağını gösterecek bir eklenti olacak. Microsoft konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Oyun basınında çıkan haberlere göre, sistem gereksinimleri her zaman Xbox uygulamasında listelenmiş olsa da, bu basit etiket, bilgisayar sahiplerinin bir oyunun sistemlerinde çalışıp çalışamayacağını anlamalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Microsoft'un bu etiketi oluşturmak için çeşitli bilgisayar oyunlarına karşı bir performans denetimi yaptığı öğrenildi.

Henüz etiketi olmayan ve yalnızca "performans kontrolü henüz mevcut değil" ifadesini gösteren çok sayıda oyun var, bu da Xbox uygulamasının yalnızca PC sistem gereksinimlerinizi kontrol etmediğini gösteriyor. Öte yandan Microsoft, PC oyunlarının ne kadar iyi çalıştığına dair kendi veritabanını oluşturuyor.