Gündem

MHP'li vekil: Gergerlioğlu heladan çıkmış...

Terör örgütü PKK propagandası yaptığı için milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu TBMM'de gözaltına alındı. Gergerlioğlu'nun sabah namazı için abdest alırken gözaltına alındığı öne sürülse de Ankara'da güneşin 06.44'te doğduğu, gözaltı işleminin 06.50'de gerçekleştiği hatırlatıldı. Öte yandan MHP İzmir Milletvekili Hidayet Vahapoğlu gerçeği Twitter hesabından açıkladı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

HDP'li milletvekilleri ve bazı haber sitelerinin Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sabah namazı için abdest alırken gözaltına alındığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Ankara'da güneşin saat: 06.44'te doğduğu, gözaltı işleminin saat 06.50'de başladığına vurgu yapılırken, MHP İzmir Milletvekili Hidayet Vahapoğlu'ndan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

"HELADAN ÇIKMIŞ ELLERİNİ YIKIYORMUŞ"

"Birileri bir zamanlar çocuk katili Öcalan için de namaz kılardı diye güzelleme yapıyordu şimdi sıra Gergerlioğluna mı geldi." açıklamasında bulunan Vahapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kimse 'abdest alıyordu' falan diyerek güzelleme yapmasın. Heladan çıkmış ellerini yıkıyormuş, polisimiz görevini yapıp gözaltına almış. Bu kadar, nokta." 

 

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.