Gündem |

MHP lideri Bahçeli: İmamoğlu suçluysa görevinden alınmalı

MHP lideri Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi için başlattığı teftişe ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İBB Başkanı İmamoğlu'na tepki gösteren Bahçeli, "Teröristleri işe alacağına işsiz vatandaşlarımızın yarasına merhem olmalı" dedi. MHP lideri, "İmamoğlu suçluysa görevinden alınmalı." ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Türkgün Gazetesi'nde yer alan habere göre Bahçeli, muhalefete eleştirilerde bulundu.

"TERÖRİSTLERİ İŞE ALACAĞINA İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZIN YARASINA MERHEM OLMALI"

Bahçeli röportajında, terör örgütleriyle iltisaklı hiçbir belediyenin gözünün yaşına bakılmamasını ve başkanların derhal görevinden alınmasını istedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştiren Bahçeli, "Teröristleri işe alacağına işsiz vatandaşlarımızın yarasına merhem olmalı" diye konuştu. Bahçeli ayrıca Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayını açıklamaya cesareti olmadığını söyledi.

"İBB BAŞKANI SİYASİ HIRSLARINA YENİLMİŞTİR"

Bahçeli, "Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınmasını mı istiyorsunuz" sorusuna "Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur. İçişleri Bakanlığının özel teftişinden suçlu olmayanın rahatsız olmasına da gerek yoktur. Eğer suç var ise cezası da olmalıdır. İstanbul terör örgütlerine teslim edilmeyecektir. İstanbul'a hizmet bahtiyarlıktır. Dua berekettir. Ama İBB Başkanı siyasi hırslarına yenilmiştir. Farklı zamanlarda gerçekleştirdiği gizli bir gündem peşinden koştuğunu göstermektedir." yanıtını verdi.

"CUMHURBAŞKANI ADAYLARINI AÇIKLAYAMADILAR"

Bahçeli, "Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayını hala açıklayamadı. Bu kapsamda kıran kırana bir rekabet olduğu açıktır. Kılıçdaroğlu devamlı "İttifak uygun bulursa Cumhurbaşkanı adayı olmaktan onur duyarım" diyor. İsimleri adaylık için geçen büyükşehir belediye başkanlarına ise olumlu bakmıyor. İstanbul ve Ankara'ya hizmet etme sorumlulukları olduğunu ara ara ifade ediyor. Buna karşılık İmamoğlu en başta İP Başkanını dolduruşuna gerek fiili adaymış gibi ortalıkta geziyor. Büyükşehir Belediyesindeki makamına da boş zamanlarda uğruyor. İstanbul sahipsiz bırakılmıştır. Belediye hizmetleri aksamaktadır. CHP'deki koltuk savaşları, zillet ittifakının çıkar ve ikbal özellikle İstanbul ve Ankara'da yaşayan vatandaşlarımızı derin bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayını açıklayacak hazırlığı yoktur. Cesaret yoktur. Kararı yoktur. İşleri güçleri polemik, dedikodu" ifadelerini kullandı.