Gündem |

Metroda yangın paniği: Seferler normale döndü

Mecidiyeköy-Mahmutbey hattında çalışan bir metroda kısa süreli bir yangın çıktı. Elektrikten çıktığı belirtilen yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın nedeniyle metro seferleri geçici olarak durduruldu.

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda çalışan metro aracında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, bu hattaki seferler geçici olarak durduruldu. Olay sonrası geçici olarak duran metro seferlerinin normale döndüğü açıklandı.

Alınan bilgiye göre, M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda sefer yapan bir metroda, elektrikten kaynaklandığı belirtilen bir yangın meydana geldi.

Bunun üzerine vatman, aracı Veysel Karani-Akşemsettin İstasyonuna çekerek yolcuları tahliye etti. Daha sonra patlamalar duyulan metroya gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü.

Ekipler, arızanın giderilmesi için çalışırken, metro istasyonu yolcu taşımacılığına geçici olarak kapatıldı.

Durağa gelen yolcular, yetkililer tarafından otobüs duraklarına yönlendirildi.

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada, "M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Kazım Karabekir-Mahmutbey arasında yapılmaktadır. Çırçır-Kazım Karabekir istasyonları arası İETT otobüsleri ile hizmet verilecektir" denildi.

SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

Olay sonrası geçici olarak duran metro seferleri normale döndü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul’dan yapılan yazılı açıklamada, “M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'mızda seferlerimiz normale dönmüştür” denildi.