Yaşam

Metroda kadın yolcuyu bıçakla tehdit eden saldırgan yakalandı!

İstanbul Tavşantepe metrosunda akşam saatlerinde bir erkek, elindeki bıçakla kadına saldırdı. Saldırganın kadına, "Yüzünü keserim senin" tehdidinde bulunduğu anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Emniyet, 20 suç kaydı olduğu öğrenilen saldırganın yakalandığını açıkladı.

Geçtiğimiz akşam bir şahıs, Kadıköy-Tavşantepe metrosunda tartıştığı kadın yolcuya bıçak çekip, tehdit ve hakaretlerde bulundu. O anlar yolcular tarafından anbean kamerayla kayıt altına alındı. Şüphelinin durakta inmesiyle korku dolu anlar son bulurken, metro aracındaki diğer yolcular yaşananları endişe ve şaşkınlık içerisinde izledi.

İSTANBUL EMNİYETİ AÇIKLADI: ZANLI YAKALANDI

Tavşantepe metrosunda akşam saatlerinde bir kadına elinde bıçakla tehditler savuran saldırgan gece yarısı yakandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "24.11.2021 günü Kadıköy-Tavşantepe metro içerisinde bir erkek şahsın, bir kadın şahsı bıçakla tehdit ederek hakaretlerde bulunduğu görülmüştür. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şahsı yakalamak için detaylı bir çalışma başlatılmıştır.

20 ADET SUÇ KAYDI VAR

Yapılan araştırmalarda, görüntüyü paylaşan şahsın mağdur şahıs olmadığı paylaşım yapan kişinin alıntı yaparak paylaştığı tespit edilmiştir. Çevrede yapılan çalışmalar sonucu görüntülerdeki şahsın E.Y.(32) olduğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışma sonucu şahıs 02:30 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahsın yapılan incelemesinde (20) adet suç kaydının olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır." denildi.