Yaşam

Metrobüs yolunda inanılmaz görüntü: Aşırı sıcaktan asfalt eridi!

Türkiye geneli kavurucu sıcaklar devam ederken İstanbul'da hava sıcaklığı 42dereceyi buldu. 17 Temmuz'da yaşanan yüksek sıcaklıklar nedeniyle Haramidere metrobüs durağındaki asfaltın bazı bölümleri eridi. Olay sonrası vatandaşlar sıcaklığın yanı sıra metrobüsün ağırlığının fazla olmasının da bu duruma etken olduğunu belirtti.

Hissedilen hava sıcaklığının nem ile birlikte 42 dereceyi bulduğu İstanbul'da metrobüs yolları da etkilendi.

ASFALT ERİDİ

Hergün yüzlerce metrobüsün durduğu Haramidere Metrobüs Durağı'ndaki 17 Temmuz'da asfaltta erimeler meydana geldi. Metrobüs durağını kullananlar asfaltın sıcaklık ve araçların ağırlığından dolayı erimiş olabileceğini belirtti.


"METROBÜSLERİN KALABALIK OLMASI DA TAHRİBATA YOL AÇIYOR"

Metrobüslerin yoldaki durum nedeniyle yolculuk sırasında sarsıldığını da belirten Hamit Turan, "Metrobüsler çok kalabalık, ağrılıkta eklenince bu şekilde aşınmalar oluyor" dedi.

İşe gitmek için Haramidere Metrobüs Durağı'nı kullanan Yaşar Çetinkaya ise "Asfalt erimiş olduğu ve ziftin dışarı çıktığı gözle bakınca bile belli oluyor. Çünkü yolun o kısmı baya siyahlaşmış durumda" diye konuştu.

"ANORMAL BİR DURUM"

Yusuf Toptamış da, "Asfalt sıcaklık ve ağırlıktan kaynaklı aşınmış durumda. Diğer şehirlerde olan sıcaklıklara göre buranın böyle olması anormal bir durum" dedi.

Sitene Ekle