Magazin |

Metin Şentürk'ten kötü haber! Evinde geçirdiği talihsiz kazada parmağı kırıldı

55 yaşındaki şarkıcı ve Dünya Engelliler Vakfı'nın başkanı Metin Şentürk evinde talihsiz bir kaza geçirdi. Ayağını duvara çarpması sonucu parmağının kırıldığını açıklayan Metin Şentürk yaşadığı olayı sosyal medya hesabından paylaştı. Metin Şentürk hem Twitter hem de Instagram hesabından yayınladığı videoda bir süredir ekranlarda olmama nedeninin de yaşadığı talihsiz olaydan kaynaklı olduğunu söyledi. İşte Metin Şentürk'ün sağlık durumu...

Merve Barut
Merve Barut

Şarkıcı Metin Şentürk'ün ayağını duvara çarpması sonucu ayak parmağı kırıldı. Kötü haberi çektiği bir video ile takipçilerine ve hayranlarına duyuran Şentürk, bu sebepten dolayı ekranlarda olamadığını ve her şeyin yolunda olduğunu belirtti. Metin Şentürk sağlık durumuyla ilgili sevenlerini bilgilendirdi.

Metin Şentürk yaptığı paylaşımına, ''Sevgili dostlarım, size kendimle ilgili kötü bir haberim var. Ayağımı duvara sert çarpmamın sonucunda maalesef ayak parmağımı kırmışım. Sizinle paylaşmak istedim dostlarım. Her şey yolunda yakın zamanda daha sıkı görüşüceğiz. Sizleri seviyorum.👋'' notunu düştü.

 AYAK PARMAĞI KIRILDI

Şentürk yayınladığı videoda şunları söyledi: ''Sevgili dostlarım, değerli canlar... Size hafif kötü bir haberim var kendimle ilgili. Evet maalesef evvelsi akşam uykudan kalktım, herhalde önüme de iyi bakmamışım... Ayağımı duvara çok sertçe çarptım. Parmağımı kırdım arkadaşlar. Tam kör topal geziyor muhabettindeyim şu anda. Sizinle paylaşmak istedim. Buna rağmen her şey yolunda. Böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Bu aralar o yüzden ekranlarınızda yokum. Merak etmeyin diye aradım. Hepinizi seviyorum. Görüşeceğiz.''

Şentürk'e çok sayıda takipçisinden ve hayranlarından 'geçmiş olsun' mesajları yağdı.

metin şentürk

METİN ŞENTÜRK KİMDİR?

16 Mayıs 1966 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelen Metin Şentürk, 7 çocuklu bir ailenin 6. çocuğudur. Babası dahil olmak üzere aynı aileden 6 kişi sonradan görme engellidir.

Henüz 3 yaşındayken masadan düştükten sonra görme yetisini kaybeden Şentürk, İstinye’de yer alan görme engelliler okulunda 8 sene yatılı olarak eğitim aldı.

Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda tamamladıktan sonra ilk albüm çalışması tutmadı.

4 yıllık bir aranın ardından “Kahpe Bizans” adlı filmde oynadı. Ünlü oyuncu Şevket Altuğ ile birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan “Unutma Beni” adlı dizide kamera karşısına geçmesinin sonrasında Tansu Çiller zamanında DYP’den İstanbul Milletvekili adayı olmasına rağmen seçilemedi.

Dünya Görme Engelliler araba hız rekorunu 315 km/s hız ile kırarak Guinness Rekorlar Kitabına giren Şentürk, 2006 yılında Fulya Kalkavan ile evlendikten sonra 2012 yılının Nisan ayında boşanma davası açmalarına rağmen vazgeçtiler. 16 Ekim 2014 tarihinde ise karşılıklı anlaşma ile boşandılar.

7 Haziran 2015 tarihindeki seçimlerde bağımsız milletvekili adayı olan ve seçilemeyen Metin Şentürk, 2017 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Sıra Sende Türkiye” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı.

 

 

 

 

Sitene Ekle