Meteoroloji'den yeni uyarı geldi: İstanbul dahil 22 ilde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji son tahminlerinde sağanak yağış uyarısı yaptı. İstanbul dahil 22 ilde gerçekleşmesi beklenen yağışların bazı bölgelerde gök gürültülü ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İşte 14 Ağustos 2022 hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Adana'nın kuzeyi, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay'ın kıyıları, Akdeniz'in Toroslar Mevkii ile Ankara ve Çankırı'nın kuzeybatı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den yeni uyarı geldi: İstanbul dahil 22 ilde sağanak yağış bekleniyor

İSTANBUL'DA YAĞIŞ BEKLENİYOR

Marmara'da parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Trakya ve doğusu ile zamanla bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da havanın parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Üsküdar, Kadıköy, Maltepe ilçeleri; gece saatlerinde il geneli kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Ege'de parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya ile Manisa'nın kuzey çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz'de parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Adana'nın kuzey ilçeleri, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Hatay kıyılarının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji'den yeni uyarı geldi: İstanbul dahil 22 ilde sağanak yağış bekleniyor ile ilgili etiketler hava durumu istanbul Yağış sağanak yağış 14 ağustos 2022 hava durumu