Gündem

Mete Yarar’ı terör örgütlerine hedef gösterdiler

Terör örgütleri PKK ve FETÖ’nün alçak planlarını defalarca deşifre eden, özellikle 15 Temmuz darbe girişiminde rol alan hainleri birer birer açıklayan SuperHaber yorumcusu, güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, sosyal medyada karanlık isimler tarafından hedef tahtasına oturtuldu. Hakkındaki iddialar nedeniyle Habertürk’ten istifa eden Veyis Ateş üzerinden Yarar’a saldıran siber hainler, PKK’nın hedefinde olduğu için koruma kararı olan Yarar’ın evinin adresini yayınladı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

KRT TV’nin internet sitesi Habertürk’ten istifa eden Veyis Ateş’in evinde iş arkadaşlarıyla beraber fotoğrafını yayınlayarak sanki ortada bir gizem varmışçasına okuyucularına sundu. Bununla yetinmeyen internet sitesi fotoğrafta olan kişilerin tek tek isimlerini de yazdı. Daha sonra sosyal medyada örgütlenen terör hesapları fotoğraftakilerden güvenlik uzmanı Mete Yarar’ın da aynı sitede evinin olduğunu yaydı. PKK ve FETÖ terör örgütünün hedefinde olduğu için koruma kararı olan Yarar’ın evini ifşa eden alçaklar bu bilginin yayılması için ellerinden geleni yaptı. Yarar’a karşı yapılan bu alçaklığa karşı binlerce takipçisi “Mete Yarar Yalnız Değildir” başlığıyla paylaşımlar yaptı. Gelişmeler üzerine YouTube kanalından bir video yayınlayan Mete Yarar, Veyis Ateş’le olan ilişkisini, evinin değerini ve de evinin adresini yayınlayanlar için dava açacağını açıkladı.

“BEN O YAPIDA BİR İNSAN DEĞİLİM”

Yarar şöyle konuştu: Ben Veyis Ateş’le 15 Temmuz sonrası tanıştım. Habertürk’ün Genel Yayın Yönetmenliğine yeni getirilmişti galiba. Ondan sonra da hepinizin bildiği çekimlere gidip geldik. Ben Habertürk’te yorumcu olarak başladığım süreç Veyis Ateş’ten çok daha öncedir. Veyis Ateş daha sonraki, süreçte evime geldi gitti hatta nikah şahidim dahi oldu. Ben şöyle bir yapıda insan değilim. Hayatımda da hiç olmadım. Kişi bir şeyle suçlandığında, “ben kişiyi tanımıyorum hiçbir bağlantım yoktu” diyecek kişilik sahibi olmadım. Ben kendimden sorumluyum. Veyis Ateş de kendisinden sorumlu. İnsani olarak bir dostluğum vardı insani olarak da ilişkilerim vardı. Ne ticaretle ilgili ne de başka türlü bir bağlantım yoktu. O benim evime sıklıkla gelip giderdi ancak ben daha önce nerede oturduğunu bile bilmiyorum.

“KENDİSİNE GAZETECİ DİYENLER SORSALAR ÖĞRENİRDİ”

Daha sonraki dönemde benim yıllar önce aldığım ve yıllar önce aldığımda kimsenin uğramadığı bir siteden ev aldım. Bu evi aldığımda Ümraniye’de 1+1 ev alabiliyordum o zamanki fiyatlarla. Daha sonra Veyis Ateş zaman geçti; yanlış hatırlamıyorsam 2019-2020 yılları arasında benim bulunduğum siteye geldi ve beğendi. O da o zamanın parasıyla 1+1 fiyatına buradan bir ev aldı. Daha sonra hepinizin malumu pandemi patladı. Kuzey Marmara yolunun açılması… İnsanların pandemi sürecinde dışarıya kaçma istek ve arzusuyla fiyatlar uçtu gitti. Kendilerine gazeteci diyenler açıp sorsalardı kim ne zaman ne kadara almış kolaylıkla öğrenebilirlerdi. Köşe yazarlığı yapmaya başladığım dönemde bir mal beyanı verdim. O zamandan bu yana ne kadar artış olmuş isteyen açıp bakabilir. Ben İstanbul’da yaşamıyorum. Hukuken de bir süreç başlattım. Sonuçta güvenlik tehdidi olarak yaşayan bir grubuz biz PKK ve FETÖ konusunda. Ev adresimizi artık deşifre ettiler. Çok sağ olsunlar. Bu süreç öyle bitmeyecek artık. Benim de hukuki sürecim başladı. Ben burada yaşıyorum. Benim ev adresimi deşifre eden bütün hesaplar, bütün internet siteleri bunu paylaşan kişiler hakkında ben de işlem başlatıyorum. Başka iddiaları olan arkadaşlar varsa mahkeme orada karşılaşmaya hazırım.

SANKİ GİZLİ BİR ŞEY VARMIŞ GİBİ

Bir tane fotoğraf koymuşlar. Veyis hiç gizlediği bir şey yoktu. Aldığı evinde bütün Habertürk çalışanlarını daha sonra da İstanbul’da geçmişte tanığı bütün gazeteci arkadaşlarını iki tane ayrı düzenlediği mangal partisinde ağırladı. Fotoğrafı koymuşlar “bütün şey” diye. O fotoğraf çok daha büyük. Benimle beraber yaklaşık 50 tane Habertürk çalışanı var. O gün ne için toplanıldığını herkes biliyor. İstanbul’daki bütün gazetecileri çağırdığı bir yemek verdi. Ortada hiç gizli saklı bir şey yok. Ama sanki ortada gizli bir şey varmış gibi.. Burası bir şey çıkartacağınız bir yer değil.

Günün Videosu
Muğla'da bir haftadır devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları vatandaşların da desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Ekipler ve gönüllü vatandaşlar canla başla gece-gündüz demeden alevlere müdahale ediyor. Yangın gece saatlerinde İHA ekibi tarafından havadan drone ile görüntülenirken, gecenin karanlığını alevler aydınlattı. İşte o anlar...