Gündem |

Mete Yarar FETÖ'nün yeni kumpas taktiğini açıkladı!

SuperHaber yazarı Mete Yarar, TVNET'te Merve Şebnem Oruç'un sunduğu Karşı Karşıya programına konuk oldu.

Mete Yarar Karlov suikastiyle ilgili FETÖ şüphesinin karartmaya çalışan çevreleri susturacak can alıcı soruyu sordu: Suikastçi Rus Büyükelçisinin orada olacağını nereden biliyordu ve nasıl pozisyon alacağını nasıl biliyordu?

Devamında istihbaratta hala FETÖ'cülerin bulunduğunu söyleyen Yarar bu sorunun cevabı faili ortaya çıkaracağını belirtti...

Yarar'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bu karışık bölgede Türkiye kimin tarafında olursa dengeyi değiştirecek bir ülkedir. Şu an ABD'den Avrupa'ya kadar birçok ülkede ekonomik ve siyasi anlamda gerginlikler var.

Rusya, siyasi ittifak baz alındığında Türkiye ile arasının bozulmasını istemez. Bizi nereye çekerlerse çeksinler, biz yeter ki doğru yerde duralım.

Bu coğrafyanın her tarafı Halep, her yerde insanlar öldürülüyor.

30 yıllık arşiv FETÖ'de

Devlette FETÖ'cü kalmadığı düşünenler yanlış düşünüyor. Onlardaki arşiv kimsede yoktur. 30 yıllık devletin arşivi bunlarda, kimin ne olduğu ne yapacağını biliyorlar.

Türkiye'dekinin aynısını ABD'de yapıyorlar

FETÖ barındığı yer ABD, gücünü oradan alıyor, politikalarını orada belirliyor. FETÖ'cüler Türkiye'de ne yapıyorsa aynısını ABD'de de yapıyorlar. Kim elini kaldırırsa onun elini kırıyorlardı, orada da yapıyorlar.

Bazı Türkler ABD'ye geri dönemiyor

Kim vatanseverse FBI'a binlerce mail atıyorlar. Türkiye'deki kumpasların aynısını yapıyorlar. Vergiyle ilgili şikayet ediyorlar. 'Bu adam devlet ajanı' diyorlar. ABD'de FETÖ'ye karşı mücadele eden Türkler şu an soruşturma geçiriyor. Bunlar soruşturmalar yüzünden bazı Türkler ABD'ye geri dönemiyor.

FETÖ'yü biz hala topluma doğru anlatamıyoruz. 15 Temmuz'la ilgili hala İngilizce kitap yok